Devítiletá holčička pěstuje pro bezdomovce stovky kilogramů potravin a staví pro ně malé domy

Do 9 let udělala Hailey Fort pro svou komunitu Kitsap County více než většina dospělých. Haley se dozvěděla o boji, který čelí bezdomovci, ve velmi mladém věku.

Hailey Fort / Zdroj: thenaturalparentmagazine.com

„Šla jsem s mámou a viděla muže u silnice. Zeptala jsem se maminky, co tam dělá, a ona řekla, že je bezdomovec.“ vzpomínala si holčička.

V šesti letech Hailey úplně nechápala, co to znamená být bezdomovcem, dokud její matka Miranda Fort nevysvětlila, že gentleman sedící na okraji silnice pravděpodobně neměl domov ani dostatek jídla, a to bylo vše, co Haley potřebovala slyšet, aby chtěla pomoci muži.

Hailey Fort / Zdroj: metro.co.uk

V té době matka Hailey Miranda od začátku pomáhala starat se o zahradu, a když jí bylo devět, Hailey převzala veškerou zodpovědnost na sebe. Tak Haeliy byla schopná každoročně darovat stovky liber zeleniny bezdomovcům. V roce 2015 Hailey odhadovala, že kromě času stráveného roznášením jídla trávila každý den asi hodinu péčí o zahradu.

Ve stejném roce, v roce 2015, díky grantu 3000 $ od neziskové organizace Rise Together začala Hailey ve své komunitě stavět malé domky pro bezdomovce.

Hailey Fort / Zdroj: abcnews.go.com

Pomocí plánů navržených jejím dědečkem Hailey dokázala postavit dřevěný dům dostatečně velký, aby člověk mohl pohodlně ležet v něm. Dům je izolovaný, s oknem a dveřmi, byl první z dvanácti, které Haley plánovala postavit v tomto roce. Podle Mirandy Fort jsou náklady na výstavbu každého domu jen 300 dolarů v důsledku velkorysých darů od komunity.

Hailey Fort / Zdroj: archive.kitsapsun.com

Zatímco by to byl skvělý výkon pro každé devítileté dítě, Hailey plánuje toho udělat ještě hodně.

„Chci se pokusit vytvořit místo, kam by lidé mohli přijít a strávit pár nocí jako v Armádě spásy … jen lepší!“

Hailey Fort / Zdroj: metro.co.uk

Matka Hailey říká, že dívka považuje bezdomovce v jejich komunitě za své přátele a věří, že právě tato láska inspiruje její dceru ve všem, co dělá.

Hailey Fort / Zdroj: archive.kitsapsun.com

PSALI JSME: „NEDÍVEJ SE NA MĚ TAK, NEPOTŘEBUJI TO DÍTĚ. VEZMI SI HO,“ NEZNÁMÁ ŽENA MI HODILA DO RUKOU KORBU. NECHÁPALA JSEM, CO SE DĚJE. PO CHVÍLI MI DOŠLO, ŽE DRŽÍM MIMINKO

PŘIPOMÍNÁME: VE STÁŘÍ SE NAŠE MATKA ZBLÁZNILA: CHCE SE VDÁT. MÁMĚ JE 76 LET

Share