Děti spí lépe, když je domácí mazlíček poblíž, zjistili vědci

Vás domácí mazlíček může nejen zlepšit náladu, mococt udržet zdraví, ale také zlepšit kvalitu spánku.

Kanadští vědci zjistili, že spánek u dětí se výrazně zlepšuje, pokud vedle nich spí jejich domácí mazlíček. Studijní materiály vydalo nakladatelství Sleep Health.

Dítě s pes / Zdroj: ukr.media

Studie, kterou provedli odborníci z Concordia University, analyzovala data z dříve provedené vědecké práce „Zdravé srdce“. Tato studie zkoumala vztah mezi stresem u dětí, kvalitou jejich spánku a přítomností domácích zvířat.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Během studie byly všechny děti, které se na něm podílely, rozděleny do tří podskupin: ty, které pravidelně spaly s domácími zvířaty, ty, které to dělali zřídka a ty, které nikdy nespali se zvířaty. Všechny změny mozkových vln u dětí během spánku byly zaznamenány pomocí speciálních zařízení.

Dítě / ilustrační foto/Zdroj: YouTube

Po dvou týdnech vědci porovnali výsledky a zjistili, že děti, které pravidelně spaly s domácími mazlíčky, měly kvalitnější a pohodlnější spánek. Podle jednoho z autorů studie Hillary Rowe tyto pozitivní změny se dějí vzhledem k tomu, že malé děti vnímají domácí mazlíčky jako přátelé, které zajišťují klidný a pohodlný odpočinek.

PSALI JSME: DANIELA ŠINKOROVÁ SE ROZHODLA PROMLUVIT O SVÉM MANŽELOVI, KTERÝ BOJOVAL O ŽIVOT: „ZŮSTALA JSEM S NÍM SAMA“

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA UKÁZALA, JAK ZHASNOUT SVĚTLA A NEVSTÁVAT Z POHOVKY: POMOHL JÍ V TOM JEJÍ MAZLÍČEK

Share