Deset let po maturitě si dívka z chudé rodiny utřela nos spolužákům: Co udělala

Hrdinkou našeho příběhu je holčička Emma. Vyrůstala v dobré rodině, ale v jeden den se život tříleté Emmy obrátil vzhůru nohama. Její rodiče vinou opilého řidiče protijedoucího auta utrpěli děsivou dopravní nehodu.

Autonehoda / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Otec na místě zemřel a matka utrpěla těžká zranění. Stala se invalidou a prakticky přišla o zrak. Naštěstí v době nehody holčička v autě s rodiči nebyla.

Matka Emmy musela začít svůj život prakticky znovu. Ve své dřívější profesi už pracovat nemohla. A práce pro lidi jako ona v jejím malém městě prakticky neexistovala, leda ve společnosti nevidomých. Ona tam do noci sbírala elektrické vypínače a kolíčky na prádlo, aby alespoň nějak splnila denní normu. Přitom plat byl naprosto mizerný.

Emma, když trochu vyrostla, začala chodit k matce do práce a pomáhat jí. Žena si tak mohla vydělat alespoň nějaké peníze. Ale i tak bylo peněz velmi málo a stačilo jen na jídlo. O nějakém novém oblečení pro dceru nemohla být řeč.

Stručně řečeno, život dívky nebyl vůbec snadný. Nejen, že v rodině byly materiální potíže, ona také čelila každodenním výsměchům spolužáků.

Děti / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

A pomálu se blíží konec školního roku a blížil se ples. Třídní rodičovský výbor se rozhodl naznačit matce Emmy, aby se dívka nezúčastnila tohoto svátku. Podle rodičů spolužáku, ona neměla důstojné šaty, což by mohlo zkazit celkovou třídní fotografii.

Ema si však sama ušila krásné plesové šaty a chtěla si je vzít na ples. Nakonec dívka si v tichosti odnesla vysvědčení a od té doby o ní už nikdo nic neslyšel.

Lide / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nedávno bylo 10 let po dokončení studia, a jak je v takových případech obvyklé, bývalí spolužáci se chystají na schůzku, aby si toto datum náležitě připomněli. Ten večer se všichni sešli v kavárně. Všechno kromě Emmy. Celá ta schůzka probíhala dost nutně, až do určitého okamžiku.

Několik neznámých mladých kluků s obrovskými krásnými balíčky vešli do kavárny. Každý z přítomných ke svému velkému překvapení dostal krásný balíček. Uvnitř balíčků bylo oblečení světoznámých značek. Ženy dostaly elegantní večerní šaty a muži elegantní obleky.

Dárek / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Všichni se divili. Ale pak si někdo všiml, že na dně balíčku ležel časopis, na obálce, kterého byla tak trochu známá ženská tvář. Ale kdo to mohl být? A teprve po přečtení nadpisu článku si všichni uvědomili, že je to jejich spolužačka, ta chudinka a ubožačka Emma. Žila nyní ve Velké Británii a její nové jméno bylo Whitney Prescott.

Jak se život Emmy vyvíjel po škole? Dívka od dětství ráda šila a první lekce šití dostala tím, že zašila svou starou školní uniformu. Tak ona po škole se šla učit na švadlenku. Po úspěšném absolvování gymnázia se Emma zúčastnila mnoha soutěží o šití módních oděvů a získala mnoho dobrých recenzí.

Ženy / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

A po jedné z těchto soutěží byla pozvána, aby pracovala v jednom z metropolitních ateliérů. Její kariéra šla rychle nahoru. Uměla vytvořit velmi kreativní oblečení. Dívka začala často jezdit do zahraničí, kde se setkala se svou spřízněnou duší. Emma se tak stala paní Prescottovou.

Svatba / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Ještě na gymnáziu přesně věděla, že vytvoří vlastní kolekci oblečení. Nyní Emma má spoustu svých vlastních přehlídek. Její kolekce oblečení se staly hodnými nejlepších světových přehlídkových mol.

Tim, že Emma udělala tak luxusní dárky svým bývalým spolužákům, chtěla ukázat, že člověk nemůže soudit člověka jen podle jeho vzhledu. Emma měla moudrost pochopit, že byste neměli plýtvat energií na prožívání událostí z minulosti.

Šití / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: SOUSEDÉ UVIDĚLI PSA NA STŘEŠE A ZEPTALI SE MAJITELŮ, PROČ TAM JEJICH MAZLÍČEK TRÁVÍ ČAS: ODPOVĚĎ JE PŘEKVAPILA

PŘIPOMÍNÁME: ŽIVOUCÍ BARBIE UKÁZALA, JAK VYPADÁ BEZ MAKE-UPU: PRÝ ŽÁDNÝ CHIRURGICKÝ ZÁKROK NEPODSTOUPILA

Share