Delegáti KSČM zvolili nového předsedu: Na co se chce nová lídryně strany soustředit

V sobotu se konal mimořádný sjezd Komunistické strany, na kterém členové zvolili nového lídra, stala se jím europoslankyně Kateřina Konečná. Delegáti volí i další členy předsednictva. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Podle mluvčí komunistické strany Heleny Grofové Kateřina Konečná byla zvolena v prvním kole a měla velkou převahu. ČTK informuje, že její kandidaturu podpořilo 175 členů.

Kateřina Konečná / Zdroj: youtube.com

Josef Skála dostal 70 hlasů a pro Hanu Aulickou Jírovcovou hlasovalo 63 lidí. Aulickou Jírovcovou Podpořil i Vojtěch Filip, který nedávno rezignoval na post předsedy.

Nová předsedkyně strany hovořila o tom, že strana se musí změnit, aby došlo k její obrodě a aby byla opět vážnou politickou silou. Odmítla také informaci, že by se údajně mohli spojit s ČSSD.

Kateřina Konečná / Zdroj: youtube.com

„Rozhodně nechceme jít cestou vymazání značky KSČM,“ uvedla Kateřina Konečná. Dodala ale, že budou muset posílit spolupráci se všemi levicovými organizacemi.

Taková spolupráce jí pomohla při volbách do Evropského parlamentu a předpokládá, že by to mohlo pomoci jejich straně v komunálních volbách.

Kateřina Konečná / Zdroj: youtube.com

Také bude muset nové vedení KSČM řešit finanční problémy, protože nyní nejsou parlamentní stranou, takže budou dostávat méně peněz.

Hodlá se zaměřit na vývoj nového programového dokumentu pro stranu a zahájit o něm diskusi. Komunisté budou muset udělat hodně práce, aby strana opět posílila.

Kateřina Konečná / Zdroj: youtube.com

Kromě toho proběhne i hlasování o zbytku vedení KSČM.

PSALI JSME: EVA BUREŠOVÁ SE SVÝM PARTNEREM SE KONEČNĚ SPOLU OBJEVILI NA VEŘEJNOSTI: JAKÉ OUTFITY SI VYBRAL JEDEN Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH PÁRŮ ČESKÉHO SHOWBYZNYSU

PŘIPOMÍNÁME: JAKÝ DÁREK DOSTANE OD PREZIDENTA ZNÁMÁ HEREČKA JIŘINA BOHDALOVÁ KE SVÝM DEVADESÁTÝM NAROZENINÁM

Share