Děda zachránil téměř půl tisíce lidí, kteří nechtěli žít: k tomu mu stačila jen jedna věta

Navzdory své ohromující kráse má tento útes dost špatnou s smutnou popularitu. Tady lidí páchají nejvíce sebevražd v celé jižní Austrálii.

Útes / Zdroj: ukr.media

Proč to lide chtějí udělat, existuje mnoho důvodů, často jsou ze života zklamaní a nevidí smysl žít dál. Mnoho lidí, kteří si myslí, že už nechtějí žít, může být zachráněno i obyčejnými, vřelými a upřímnými rozhovory, které jim dříve tolik chyběly.

Naštěstí pro mnohé vedle známého útesu žije Don Ricci, který už více než půl století zachraňuje životy zoufalců.

Útes / Zdroj: YouTube

Donu se právem říká „australský anděl“. Muž zachránil více než čtyři sta životů! A to vzhledem k tomu, že nemá ani speciální vzdělání a nikdo ho neučil zachraňovat lidi.

Co dělá, že se lidé včas zastaví a změní názor? Ve skutečnosti je Donovo tajemství neuvěřitelně jednoduché. Vždy se vřele usmívá a zve člověka, aby přišel k němu domů. Ptá se:

„Možna si zajděte ke mě domu na šálek čaje?“

Don Ricci / Zdroj: ukr.media

Ten muž má ve zvyku pravidelně kontrolovat útes, a jakmile si všimne někoho, kdo dělá něco podezřelého, přistoupí k němu a naváže rozhovor.

„Nemůžeš jen sedět a dívat se na to,“ říká muž. „Musíš se jim alespoň pokusit zachránit život. Ve skutečnosti to není tak těžké, jak se na první pohled zdá.“

Don samozřejmě nemohl zachránit každého, kdo přišel na tento útes. Dcera Diany Gaddinové si stejně vzala život a Don jí nemohl pomoci.

Diana je však tomuto hodnému muži neuvěřitelně vděčná.

Don Ricci / Zdroj: YouTUbe

„Je to anděl. Ne, je to pravda. Spousta lidí na jeho místě by se prostě bála přiblížit, bála se zodpovědnosti a následků. Vždy přišel a promluvil, zeptal se, zda by mohl pomoci, a je to tak skvělé. Je neuvěřitelně charismatický.“

Vřelý rozhovor a jednoduchá schopnost naslouchat skutečně zachraňuje životy a muž to opakovaně dokázal svými činy. Nebýt jeho, nebyl by už dlouho naživu obrovský počet lidí.

PSALI JSME: TAKHLE NYNÍ VYPADÁ HOLKA, KTERÁ SE NARODILA PŘED 2 LETY S HUSTÝMI VLASY

PŘIPOMÍNÁME: STROUHALI JSTE SÝR ŠPATNĚ: JAK SE TO DĚLÁ SNADNO A RYCHLE, ABY SE SÝR NELEPIL NA STRUHADLO

Share