“Další rozvolňování ještě není na místě”: Roman Prymula promluvil, kdy obyvatele Česka sundají roušky

Známý epidemiolog a politik Roman Prymula před pár dny navštívil pořad Nový den, ve kterém prozradil, proč obyvatele ČR ještě nemohou i v nejbližší době sundat roušky.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Podle slov epidemiologa, všechno bude řešit očkováni, a přesně procent naočkovaných obyvatelů. Podle Prymuly, v Česku počet naočkovaných je menší, než v ostatních státech západní Evropy. Také na situaci může mít velký vliv i šíření koronaviru.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

V dnešní době v ČR je 55 procent očkovaných, což podle Prymuly dost slušný počet, protože každý týden procent naočkovaných stoupá. Opatření proti koronaviru vláda měnit ještě nějakou dobu nebude. Prymula řekl, že se respirátorů obyvatele Česka nezbaví minimálně další půlrok.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

“Další rozvolňování zatím není na místě,” řekl zmíněnému pořadu Prymula. Politik také promluvil, že zpřísnění opatření může nastat jen v nejrizikovější situaci, a v jiných případech budou fungovat lokální opatření.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, KDY BUDE MOŽNÉ SUNDAT ROUŠKY: PODLE NĚJ JE ZÁSADNÍM FAKTOREM PROOČKOVANOST POPULACE

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA UVEDL, JAK SE BUDE VYVÍJET SITUACE S KORONAVIROVOU EPIDEMIÍ: DO ČESKA MÍŘÍ NOVÁ VLNA NÁKAZY

Share