Covid se sílí: Vakcinologové nedoporučují plošné očkování Čechů. Co je důvodem pro takové rozhodnutí

Podle aktuálních dat ministerstva zdravotnictví, počty nakažených koronavirem prudce rostou. Třeba včera v sobotu, kdy se testuje méně, laboratoře zaznamenaly dalších skoro tisíc případů nemoci.

Očkování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Prevencí proti nemoci je očkování. Mnoho lidí však jsou proti očkovacímu procesu. Navíc plošné očkování nedoporučují ani odborníci.

Laboratoř/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Profesor epidemiologie Roman Chlíbek a přednosta Ústavu epidemiologie Marek Petráš celoplošné očkování nedoporučují. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Nemocnice/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Podle jejich názoru, by mělo obyvatelstvo počkat na další upravenou vakcínu, která bude bránit i před nově vypuklými mutacemi. Posilující dávku očkovací látky by měly dostat pouze některé skupiny obyvatel.

Laboratoř/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

„Plošně ne, dokud nebude k dispozici upravená vícesložková varianta vakcíny,“ předvedl Chlíbek důvod, proč nyní nemusí být na čase plošné očkování Čechů.

ČTĚTE TAKÉ: OPIČÍ NEŠTOVICE ZESÍLILA: SVĚTOVÁ ZDRAVOTNICKÁ ORGANIZACE VYHLÁSILA GLOBÁLNÍ STAV NOUZE. KDO JSOU V OBLASTI S NEJVYŠŠÍM RIZIKEM NÁKAZY

PSALI JSME: PANDEMIE KORONAVIRU JEŠTĚ NESKONČILA: WHO VYZÝVÁ K NÁVRATU POVINNÉHO NOŠENÍ ROUŠEK

Share