Co dělat když přesolíte nějaký pokrm

Přesolená polévka nebo brambory, taková situace se stala v životě téměř každé hospodyně. Ale taková situace je napravitelná. Řeknu vám, co dělat s přesolenými pokrmy a jak opravit situaci.

Přesolená polévka

Co dělat, když přesolíte pokrm / Zdroj: lime.energy

První věc, kterou nesmíte dělat, je zředit polévku vodou. Chuť se přitom jen zhorší. Když přesolíte vývar můžete vzít 150 gramů rýže, dát ho do bavlněného sáčku nebo už hotový porcovaný, a vařit rýží ve vývaru až do stavu al dente.

Rýže vstřebá přebytečnou sůl a kromě toho získáte přílohu. Místo rýže můžete vzít 2-3 brambory nebo jakékoliv nudle.

Přesolené mleté maso nebo karbanátky

Co dělat, když přesolíte pokrm / Zdroj: lime.energy

Se slaným mletým masem je vše poměrně jednoduché. Za prvé, můžete smíchat s nesoleným mletým masem. Pokud ho však nemáte, můžete přidat do hotové směsi více cibule, která při vaření poskytne neutralizační sladkost.

Pokud nemáte rádi hodně cibule, můžete přidat trochu rýži do mletého masa. Dostanete chutné masové kuličky. Můžete také zředit masovou hmotu strouhanou mrkví nebo dýní.

Přesolené karbanátky je lepší dát do hrnce a nalít vroucí vodu tak, aby voda lehce pokrývala. Pak je třeba přidat koření a vše dusit pod víkem 20 minut.

Přesolené ryby

Co dělat, když přesolíte pokrm / Zdroj: lime.energy

Pokud se před vařením objevila přebytečná sůl, je velmi snadné situaci napravit. Stačí vypláchnout ryby pod tekoucí vodou a otřít papírovou utěrkou.

Pokud je přesolená ryba již smažená, můžete osmažit cibuli a mrkev, položit ryby nahoře, přidat do pánve trochu vody a nechat se dusit všechny ingredience po dobu 15 minut.

Přesolená zelenina a houby

Co dělat, když přesolíte pokrm / Zdroj: lime.energy

Vařená zelenina by měla být naplněna novou vodou, přivedena k varu a znovu vařená několik minut. Bramborová kaše se snadno zachrání, pokud do ní přidáte vejce.

Do přesoleného guláše můžete přidat najemno nakrájená rajčata a chvíli vše nechat se dusit. Také přesolená zelenina může být kombinována s mozzarellou a dalšími měkkými sýry. Bude to výborná kombinace.

K přesoleným houbám můžete přidat vodu s citrónovou šťávou nebo trochou mouky.

Co dělat, když přesolíte pokrm / Zdroj: lime.energy

PSALI JSME: MUŽ VYKOPAL KÁMEN POKRYTÝ BAHNEM: KDYŽ SE NA NĚJ ALE PODÍVAL PEČLIVĚJI, VŠIML SI PODIVNÝ LESK A ZBOHATL

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA UKÁZALA, JAK SE MUSÍ SPRÁVNĚ UMÝVAT DŘEVĚNÉ VAŘEČKY: TENTO TRIK SI KAŽDÁ HOSPODYNĚ BUDE CHTÍT OPAKOVAT

Share