Cestující z Prahy nemohli odletět do Švédska: nestačilo jim ani potvrzení o plném očkování proti koronaviru

Na pražském Letišti Václava Havla zažili nepříjemné chvilky cestující, kteří chtěli odletět se společnost Ryanair do Göteborgu ve Švédsku. Personál nepouštěl do letadla lidi, kteří měli potvrzení o prodělaní covid-19 či dokončené očkování. Stále po nich byl vyžadován negativní test, i když Švédsko uznává tři možnosti prokázání bezinfekčnosti. Informuje o tom web idnes.cz.

Letadlo společnosti Ryanair / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Alice Hůlová popsala situaci na sociálních sítích, kde napsala, že před odletem si vše zkontrolovala, ale do letadla ji s kamarádkou nepustili ani s potvrzení, že koronavirus prodělala. Dle její slov odcestovat nemohli také lidé, kteří měli potvrzení o plném očkování.

Autorka příspěvku dodala, že odletět nemohlo celkem kolem 20 lidí.

„Jsem jeden z těch, které nepustili na palubu,“ uvedl další cestující Lukáš Janičík s tím, že se jednalo o nedůstojné chování a podmínky, které se liší od podmínek, které má Švédsko.

Na webu Ryanair se píše, že osoby nad 18 let musí mít negativní test před vstupem do Švédska. Vedle toho je ale odkaz na vládu Švédska, kde se uvádí jiné informace.

Letadlo společnosti Ryanair / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na oficiálních stránkách se uvádí, že pro vstup do Švédka ze zemí EU/EEA cestující musí předložit osvědčení o testu, očkování či potvrzení o prodělání nemoci.

Existuje tak možnost, že společnost neaktualizovala údaje a řídí se stále vlastními podmínkami. Aerolinka Ryanair zatím na situaci nereagovala. Na švédské ambasádě potvrdili, že některé společnosti mohou mít vlastní podmínky pro cestování.

Letiště / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na letišti doporučují, aby si cestující kontrolovali nejen podmínky v cílových destinacích, ale také pro návrat domů.

Psali jsme:Počet nemocných se mění: Adam Vojtěch. Přichází-li zlepšení v České republice. Povinné očkování a testování

PSALI JSME: NA HRADĚ PROZRADILI, KDE ZEMAN BUDE TRÁVIT DOVOLENOU: KROMĚ TOHO MÁ ŘEŠIT I PRACOVNÍ POVINNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA VARUJE PŘED TĚŽŠÍM PRŮBĚHEM DELTA MUTACE KORONAVIRU: EPIDEMIOLOG ŘEKL, PROČ SE ZATÍM NESMÍ ÚPLNĚ ROZVOLŇOVAT

Share