Česko se rozhodlo pozastavit provoz běloruských aerolinek Belavia na svém území: Karel Havlíček prozradil, dokdy bude toto zastavení trvat

Místopředseda vlády a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček na tiskové konferenci uvedl, že od pátku bude v Česku pozastaven provoz běloruských aerolinek Belavia. Toto rozhodnutí bylo přijato Bezpečnostní radou státu ve středu. Informuje o tom ČTK.

Toto rozhodnutí bylo přijato kvůli nucenému přistání letadla firmy Ryanair v Minsku. Letadlo letělo z Atén do Vilniusu. Na palubě byl opoziční aktivista Raman Pratasevič.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Mezi Minskem a Prahou byla přímá linka Belavia. Letadla létala třikrát týdně, a to ve středu, pátek a neděli. Tuto středu bude poslední let.

Karel Havlíček uvedl, že stejné rozhodnutí už učinily čtyři země v Evropské unii, a to Švédsko, Francie, Litva a Lotyšsko. Mimo Evropskou unii takové rozhodnutí učinily Velká Británie a Ukrajina.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Podle něj letadla Belavia nebudou létat, dokud nebude případ vyšetřen.

České aerolinie, které létají z Česka do Moskvy, nyní nebudou létat přes území Běloruska, ale přes území pobaltských zemí. Mluvčí dopravce Vladimíra Dufková uvedla to pro ČTK.

Jakub Kulhánek / Zdroj: youtube.com

Hlavy států a předsedové vlád členských zemí Evropské unie v pondělí rozhodli přijmout cílené sankce proti Bělorusku. Také požádali letecké společnosti, aby neletěly přes území Běloruska.

Šéf resortu zahraničí ČR Jakub Kulhánek uvedl, že náš stát plně podporuje kroky EU týkající se Běloruska, včetně sankcí.

PSALI JSME: PŘÍTELKYNĚ JÁGRA DOMINIKA SE FOTILA POD VODOU: Z KRÁSNÝCH SNÍMKŮ MUSÍ MÍT RADOST I LEGENDÁRNÍ HOKEJISTA

PŘIPOMÍNÁME: POČET NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY KORONAVIREM BYL V ÚTERÝ NEJNIŽŠÍ ZA POSLEDNÍCH 8 MĚSÍCŮ: JAKÁ OPATŘENÍ BUDOU PŘÍŠTÍ TÝDEN ROZVOLNĚNA

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: „V SOUČASNÉ DOBĚ VIDÍME, ŽE NÁKAZA SILNĚ BRZDÍ“: UVEDL LADISLAV DUŠEK. DŮVODY KE ZPOMALENI A AKTUÁLNÍ POČTY NAKAŽENÝCH

Share