České dovolenkáři ve většině letos neplánují do zahraničí: Kolik Čechů využije dvoutýdenní dovolenou

Otázka dovolených je velmi důležitá mezi občany České Republiky. A právě proto společnost UP ČR se rozhodla uskutečnit průzkum, tykající si dovolených, který zúčastnilo 840 občan ČR.

Příroda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dvoutýdenní dovolenou si letos již čerpalo 7 procent respondentů. Zároveň ale de výsledku dvoutýdenní dovolenou nikdy nemělo jedenáct procent dotázaných. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Příroda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dvoutýdenní volno si neplánuje uskutečnit více, než půlka dotázaných. Důvodem, proč si nechtějí užit tak dlouhou dovolenou, jsou především peníze.

Domy/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Během zákazů cestování po celé Evropě, přibližně čtvrt Čechů si uvědomila, že jim chybí odpočinek v zahraničních destinacích. Přičemž zároveň více, než polovina svou dovolenou chtějí strávit v tuzemsku.

Příroda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nicméně vetší část lidí se do zahraničí jet neodváží, a to hlavně kvůli neustále měnicím se pravidlům návratu do mateřské země. Hlavně obyvatele nechtějí mít po přijedu karanténu, postupovat testům.

Příroda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Firmy, pro které Češi pracují, také podporují odpočinek svých zaměstnanců v Česku, a to kvůli obavám, že se pracovník v zahraničí nakazí virem a bude muset čerpat zdravotní volno.

ČTĚTE TAKÉ: „DOVOLENOU MÁ PAN PREZIDENT ROZDĚLENOU NA NĚKOLIK ČÁSTÍ“: JIŘÍ OVČÁČEK UVEDL, KDE MILOŠ ZEMAN STRÁVÍ LETOŠNÍ DOVOLENOU

PSALI JSME: „LOKÁLNĚ SE OČEKÁVÁ PŘÍVALOVÝ DÉŠŤ“: PRO JAKÉ KRAJE ČHMÚ VYDAL VAROVÁNÍ NA NEDĚLNÍ ODPOLEDNE

Share