Čerstvý volební průzkum ukázal, že hnutí ANO udržuje první příčku: jaké další strany mají šanci dostat se do Sněmovny

V tomto měsíci by ve volbách do Sněmovny zvítězilo hnutí ANO se ziskem 31,1 % hlasů. Následuje koalice SPOLU (TOP 09, ODS, KDU-ČSL) – 21,7 % a koalice Pirátské strany a Starostů, kterou chce volit 18,7 % voličů. Průzkum provedla agentura STEM. Informuje o tom web ceskenoviny.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Do Sněmovny by se také dostala SPD s 11,2 % a Komunisté s 5,8 %. ČSSD by naopak musela Sněmovnu opustit, protože má podporu pouze 4,6 %.

Ve srovnání s červnovým průzkumem si ANO připsalo tři procenta hlasů. Výměna proběhla na druhém a třetím místě. SPOLU v červnu plánovalo volit 17,4 %, Piráty a STAN 24,1 %.

Koalice SPOLU/ Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Pět procent v červnu překročilo ihned několik stran včetně sociálních demokratů a Přísahy, která nyní má podporu 3,3 % voličů. Ještě 3,1 % by volili Trikolóru.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Vládní hnutí ANO spoléhá hlavně na podporu lidí nad 60 let. U koalice SPOLU voličská základna je celkem stabilní bez velkých výkyvů.

„Stojí si stále dobře u mladých voličů, naopak mezi lidmi ve středním a zejména vyšším věku ztrácí,“ uvádí se o výsledcích Pirátské strany a Starostů.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Stejně pořadí prvních tři stran ukázalo i Centrum pro výzkum veřejného mínění. Jenže procentní rozdíl mezi prvním a druhým místem nebyl tak vysoký.

PSALI JSME: VLÁDA ROZHODLA, PRO KOHO TESTY NA KORONAVIRUS BUDOU PO 1. ZÁŘÍ BEZPLATNÉ: OSTATNÍ SI BUDOU MUSET ZA TESTY ZAPLATIT

PŘIPOMÍNÁME: ČLOVĚK V TÍSNÍ BUDE POMÁHAT AFGHÁNISTÁNU: ORGANIZACE ZVEŘEJNILA ÚČET PRO SBÍRKU A UVEDLA, NA CO SE SOUSTŘEDÍ

ČTĚTE TAKÉ: „ZAČALO TO V PÁTEK A V SOBOTU JSEM SE PROBUDILA S ABSOLUTNÍM NEZÁJMEM O VŠECHNO“: PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ PO ODCHODU MANŽELA. JAK SE TOPMODELKA CÍTÍ

Share