Čeká nás ochlazení a mrazivý vzduch: meteorologové promluvili, jaké počasí bude v nejbližší době

V Evropě začaly teploty klesat, v dalších týdnech to bude pokračovat. Důvodem je polární vír. Tento atmosférický jev nejvíce ovlivní počasí v Británii. V Česku bude také chladno, vliv polárního víru na ČR však bude menší než na země západní Evropy. Informuje o tom web TN.cz.

Mnoho evropských zemí pocítí vliv na počasí polárního víru. Meteorologové ve Velké Británii říkají, že teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Varují také před sněhovými bouřemi.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Do České republiky se vrátila typičtější zima. Český hydrometeorologický ústav informoval, že v pátek přes den teploty nepřesáhnou 1 stupeň Celsia.

Čeští meteorologové varují všechny občany před sněhovými jazyky. Znovu připomínají všem řidičům, že při řízení auta musí být opatrní.

„Hrozí zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné,“ informuje ČHMÚ na svém Twitteru.

Teploty se v sobotu v noci mohou pohybovat mezi -6 až -10 stupni, přes den mohou dosáhnout 3 stupňů Celsia. V neděli bude v noci kolem -5 stupňů a přes den až 4 stupně.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„V pátek bude do Česka pronikat studený vzduch od severu až severozápadu, ale už o víkendu půjdou v Čechách teploty nahoru,“ řekl pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle ní lze příští týden očekávat, že teploty přes den dosáhnou 7 stupňů. Silné mrazy příští týden do ČR nedorazí. V noci na pondělí ale mohou být teploty ještě kolem -4 stupně.

PSALI JSME: DANIELA KOLÁŘOVÁ ŘÍKÁ, ŽE NECHÁPE TY LIDI, KTEŘÍ NECHTĚJÍ BÝT OČKOVÁNI: „V DĚTSTVÍ JSME SE OČKOVALI NA VŠECHNO MOŽNÉ“

PŘIPOMÍNÁME: „LEPŠÍ BYLA SLUNEČNÁ“: NOVÝ SERIÁL ZOO ZÍSKAL ROZPORUPLNÉ REAKCE OD DIVÁKŮ. JAK HO HODNOTÍ VEŘEJNOST

Share