V Evropě začaly teploty klesat, v dalších týdnech to bude pokračovat. Důvodem je polární vír. Tento atmosférický jev nejvíce ovlivní počasí v Británii. V Česku bude také chladno, vliv polárního víru na ČR však bude menší než na země západní Evropy. Informuje o tom web TN.cz.
Mnoho evropských zemí pocítí vliv na počasí polárního víru. Meteorologové ve Velké Británii říkají, že teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Varují také před sněhovými bouřemi.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com
Do České republiky se vrátila typičtější zima. Český hydrometeorologický ústav informoval, že v pátek přes den teploty nepřesáhnou 1 stupeň Celsia.
Čeští meteorologové varují všechny občany před sněhovými jazyky. Znovu připomínají všem řidičům, že při řízení auta musí být opatrní.
#pocasi Během víkendu se zejména v Čechách bude měnit sněžení v nižších polohách ve srážky smíšené nebo dešťové, na Moravě a ve Slezsku když už srážky budou, tak ve sněhu.
Do neděle také bude přibývat sněhu na horách a zejména v Alpách. (obr. druh srážek v sobotu a neděli) pic.twitter.com/oIqVWA8DgN— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) January 21, 2022
„Hrozí zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné,“ informuje ČHMÚ na svém Twitteru.
Teploty se v sobotu v noci mohou pohybovat mezi -6 až -10 stupni, přes den mohou dosáhnout 3 stupňů Celsia. V neděli bude v noci kolem -5 stupňů a přes den až 4 stupně.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com
„V pátek bude do Česka pronikat studený vzduch od severu až severozápadu, ale už o víkendu půjdou v Čechách teploty nahoru,“ řekl pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
Podle ní lze příští týden očekávat, že teploty přes den dosáhnou 7 stupňů. Silné mrazy příští týden do ČR nedorazí. V noci na pondělí ale mohou být teploty ještě kolem -4 stupně.
#vystraha SNĚHOVÉ JAZYKY. V polohách přibližně nad 500m se očekává tvorba sněhových jazyků.
Může být zhoršená sjízdnost komunikací, při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Na horách dodržujte pokyny Horské služby.
Územní a časová platnost: https://t.co/1u0AalHkXm https://t.co/vx3qWqrfMH pic.twitter.com/tuUpJjT0Lh— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) January 21, 2022
PŘIPOMÍNÁME: „LEPŠÍ BYLA SLUNEČNÁ“: NOVÝ SERIÁL ZOO ZÍSKAL ROZPORUPLNÉ REAKCE OD DIVÁKŮ. JAK HO HODNOTÍ VEŘEJNOST