„Budeme usilovat“: Miloš Vystrčil uvedl, že Ukrajina si zaslouží perspektivu členství v Evropské unii

Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se vrátil do Česka z Ukrajiny, kam odjel ve čtvrtek ráno. Ukrajina by se podle něj měla stát členem EU. Je přesvědčen, že si to ukrajinský stát zaslouží. Informuje o tom CNN Prima News.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

„Budeme usilovat, aby Ukrajina byla co nejdříve obdařena perspektivou plnohodnotného a plného členství v Evropské unii,“ řekl na tiskové konferenci Miloš Vystrčil.

Ukrajinci podle jeho slov projevují neuvěřitelné hrdinství. Předseda Senátu a další politici si proto myslí, že si Ukrajina zaslouží být členem EU.

Jiří Růžička / Zdroj: CNC / Profimedia

Zástupce Česka pozvala ukrajinská strana. Čeští senátoři, kteří navštívili Kyjev chtěli demonstrovat, že považují Ukrajinu za suverénní stát.

Předseda horní komory Parlamentu řekl, že viděli, jaká zvěrstva spáchali ruští vojáci v ukrajinských městech. Dodal, že je nutné Ukrajinu dál podporovat, posílat jí potřebné materiály, například vojenské, nebo humanitární. Řekl také, že udělil ukrajinskému lidu Stříbrnou medaili Senátu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Místopředseda horní komory Jiří Růžička (TOP 09) řekl, že navštívili Buču. Podle něj tam odborníci vyndávali mrtvoly z masového hrobu.

Senátoři kritizovali také bývalého předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), který řekl, že jejich cesta byla marketingem. Upozornili také na to, že Ukrajinci bojují nejen za svou svobodu, ale i za svobodu Evropanů.

Pavel Fischer / Zdroj. youtube.com

Senátor Pavel Fischer kritizoval i vedení sousedního Německa. Prohlásil, že Němci by si měli uvědomit, že existují věci mnohem horší než ekonomická recese, mluvil o válce.

PSALI JSME: SOLIDARITA S UKRAJINOU: AMERICKÝ PREZIDENT BIDEN ŘEKL, ŽE JE PŘIPRAVEN ODCESTOVAT DO KYJEVA

PŘIPOMÍNÁME: KREML POJMENOVAL PODMÍNKU, ZA NÍŽ SE MŮŽE USKUTEČNIT OSOBNÍ SETKÁNÍ PUTINA A ZELENSKÉHO

Share