Britský šéf zdravotnictví rezignoval poté, co v karanténě podváděl manželku

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock odstoupil ze své funkce v důsledku skandálu s podváděním na pracovišti během karantény kvůli koronaviru, informoval v sobotu 26. června deník The Sun.

Matt Hancock / Zdroj: youtube.com

„Poslední věc, kterou bych chtěl, je, aby můj osobní život rozptyloval a narušoval naše soustředění na hlavní cíl, kterým je dostat se z této krize. Omlouvám se za porušení pravidel, omlouvám se své rodině a blízkým, že jsem je vystavil tomuto utrpení. V takové chvíli potřebuji být se svými dětmi,“ napsal Hancock ve svém rezignačním dopise britskému premiérovi Borisi Johnsonovi.

Již bylo oznámeno, že funkci ministra zdravotnictví převezme bývalý kancléř a ministr vnitra Sajid Javid. Hancock se dopustil nevěry s kolegyní a dlouholetou přítelkyní Ginou Coladangelovou. Přátelé bývalého ministra zdravotnictví poznamenali, že jeho vztah s Ginou je krátkodobý, ale vážný.

Matt Hancock / Zdroj: youtube.com

Matt Hancock / Zdroj: youtube.com

Politikova manželka Martha Hancocková o manželově aféře nevěděla, dokud ministr neoznámil rozpad jejich patnáctiletého manželství. Úředník to oznámil několik hodin předtím, než se jeho nevěra dostala na veřejnost v médiích.

Matt Hancock a Ginou Coladangelová / Zdroj: youtube.com

Podle novin Hancock napsal svou rezignaci poté, co se dozvěděl, že mu hrozí policejní vyšetřování pro porušení koronavirového zákona, protože lidem bylo doporučeno, aby se během karantény zdrželi tělesného kontaktu kvůli riziku nákazy covid-19.

Matt Hancock a Ginou Coladangelová / Zdroj: youtube.com

Od začátku pandemie koronaviru ve Spojeném království bylo zjištěno 4 717 811 případů infekce, 128 089 osob zemřelo a 4 314 125 se uzdravilo. Dne 25. června však bylo oznámeno, že dosud pouze 13 zemí a šest malých území včetně Spojeného království bylo schopno očkovat oběma dávkami vakcíny covid-19 více než 50 % dospělé populace.

PSALI JSME: V ROCE 2001 VYHRÁLA SOUTĚŽ KRÁSY A POTÉ SE PROVDALA ZA O 46 LET STARŠÍHO MUŽE: JAK DNES ŽIJÍ MANŽELÉ

PŘIPOMÍNÁME: LEOŠ MAREŠ PROZRADIL, KOLIK ZÍSKAL PENĚZ OBYVATELŮM HODONÍNSKÉ OBCE DÍKY BENEFIČNÍ AKCE STARÉ PECKY

Share