Bookmakeři mají jasný seznam favoritů na post premiéra a prezidenta: který kandidát má nejrealističtější kurz na vítězství

Za pět měsíců budou Češi volit zástupce lidu do dolní komory Parlamentu. Někteří voliči už sázejí na to, kdo se stane novým premiérem. Mezi preferencemi sázkařů zatím vede předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Píše o tom CNN Prima News.

Tři bookmakeři se domnívají, že novým předsedou vlády by se mohl stát Ivan Bartoš, a to Fortuna, Tipsport a Chance.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Například sázková kancelář Fortuna má kurz na Ivana Bartoše 1,55. Bookmakeři Tipsport a Chance mají kurz na něj 1,7.

Na druhém místě je současný předseda vlády a lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Tyto tři sázkové kanceláře na něj mají kurz 2,8 a 6,0.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Třetí místo patří předsedovi ODS Petru Fialovi. Kurz na jeho vítězství je 6,0 a 10,0.

Takové kurzy na vítěze odpovídají posledním sociologickým průzkumům. Podle těchto průzkumů vede koalice Pirátů a hnutí STAN.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Na druhém místě je hnutí ANO a na třetím koalice SPOLU, kterou tvoří tři strany, a to ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Je však také třeba si uvědomit, že po volbách se právě prezident rozhodne, koho pověří sestavením vlády. To znamená, že právě prezident se může stát tím, kdo může ovlivnit, kdo se stane novým premiérem už po volbách.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman tak ještě na začátku letošního roku prohlásil, že vítězem podle něj bude nejsilnější strana, nikoliv však koalice stran.

V sázkových kancelářích lze samozřejmě sázet i na další kandidáty, například na předsedu SPD Tomia Okamuru, předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou nebo Pavla Novotného z ODS.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Pokud jde o prezidentské volby, pak mezi sázkaři jsou také někteří favorité. Tak například zatím Andrej Babiš vede a má kurz 2,2.

Vysoké postavení v žebříčku má také generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. O kandidatuře na tento post ale zatím jen uvažují.

PSALI JSME: ARENBERGER UVEDL, ŽE KOMPLETNÍ OTEVŘENÍ ŠKOL 17. KVĚTNA JE ZATÍM NEJISTÉ: ZÁROVEŇ ŘEKL I POZITIVNÍ ZPRÁVU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ ODPOČÍVAT V ZAHRANIČÍ

PŘIPOMÍNÁME: KARDIOLOG Z IKEMU KUPUJE NEMOVITOST, ABY POMOHL LIDEM V E SLOŽITÉ SITUACI: JAN BENEŠ MÁ VLASTNÍ FOND A PLÁNUJE KOUPIT STOVKY BYTŮ

Share