„Ztratil téměř kilogram a byl velmi nervózní“: tento pejsek přežil po 17 dnech v divokém lese. Co ho zachránio

Regionální park Pacific Spirit ve Vancouveru je to 750 hektarů divokého lesa, který je domovem mnoha predátorů. Jak v něm mohl přežít malý mazlíček, zůstává záhadou.

Pejsek/Zdroj: goodhouse.ru

Podle DH News se Chilly ztratil poslední srpnový den, kdy se rodina vydala na procházku do parku. V lese pejsek narazil na velkého psa a vyděšený se uvolnil z vodítka a utekl. Majitelé psa při hledání domácího mazlíčka šli asi tři kilometry…

Majitelka Chilly Sienna Leone se každý den vracela do parku. Po celém městě byly umístěny inzeráty s fotografií zvířete. Ale čas plynul a Chilly se nevrátil a Siennina rodina si začala myslet, že pes mohl být sežrán dravcem nebo sebrán náhodným kolemjdoucím.

Dva týdny po ztrátě přišla první dobrá zpráva: jedna ze Sienniných kamarádek viděla jejího mazlíčka u vchodu do parku. Chtěla Chilly chytit, ale on utekl, než ta vystoupila z auta.

O několik dní později dívce zavolal cizinec a řekl, že pes je s ním. Podle něj pejsek prostě vešl do dveří jeho domu a on poznal v něm Chilli.

Pes prošel asi sedm kilometrů neznámým lesem, než vyšel k lidem – a pro malé nohy zvířete, které váží něco přes dva kilogramy, je to opravdu hodně.

Sienna stále přemýšlí, jak její mazlíček dokázal přežít, protože Pacific Spirit Park je domovem mnoha predátorů – od kojotů po pumy.

Ukázalo se, že dlouho očekávané setkání bylo velmi dojemné. Pes ztratil téměř kilogram, byl velmi nervózní, ale byl rád, že vidí majitele. Po návštěvě veterinární kliniky, kde ze zvířete byla odstraněna dvě klíšťata, Chilly nakonec šel domů.

Ztratili jste někdy své mazlíčky?

PSALI JSME: OPUŠTĚNÉ ŠTĚNĚ VYPADALO JAKO MUMIE: LÁSKA A PÉČE HO DOKÁZALY ZMĚNIT K NEPOZNÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PÁR NAŠEL V KONTEJNERU MALÉ ŠTĚNĚ A VZAL SI HO DOMŮ: MYSLELI SI, ŽE FURT BUDE MALÉ, ALE DO JEDNOHO ROKU SI TO MANŽEL A MANŽELKA MUSELI ROZMYSLET

Share