Bohatá blondýnka mi vrátila víru v dobro: Dokud existují takoví lidé, svět není beznadějný

Bylo to na podzim. Venku byl dešť a docela silný vítr. Šla z práce domů. Nálada byla prostě hrozná. Není to tak dávno, co jsem prošla rozchodem. Zůstala jsem úplně sama. V práci jsem ještě k tomu měla problémy.

Dešť / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

A hle, jdu k domu, a naproti mi jde vysoká štíhlá blondýna. Bez čepice. Takové dámy nenosí čepice. Vlasy se vznášejí od větru a k jasnému žlutému kabátu se přitisklo… kotě.

Malé, špinavé, křiklavé kotě jí ušpinilo veškerý kabát a pevně se drželo drápy. A dívka jde a doslova svítí štěstím. Hladí ho, mluví s ním.

Když jsme byli už vedle sebe, ona si všimla mého pohledu.

Žena / Zdroj: topfakty.com

– Představ si, že tohoto krasavce někdo vyhodil! Jako dítě jsem měla stejné kotě, neudržela jsem se, vzala jsem si ho! Chudáčku! Nikomu tě nedám.

A pak už šla a povídala si s kočičkou. Na chvíli jsem zapomněla na všechny problémy. Obvykle si takové dámy v tak drahém oblečení vybírají plnokrevné kočky nebo malé psy. A tady taková dáma, a nese domů kotě z popelnice.

Celý kabát jí zašpinil, ruce měla v blátě a ona jen zářila štěstím. Těšila se jako malá, velmi upřímně!

Kotě / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Dokud jsou takoví lidé, svět není beznadějný a všechno je možné. A na duši mi hned bylo jaksi teplo a radostně. Možná i já nejsem beznadějná, a všechno se zlepší.

PSALI JSME: ZAPOMNĚTLIVÝ MUŽ VYHRÁL SKORO 9 MILIONŮ KORUN A NA CELÝ DEN NA TO ZAPOMNĚL

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA SI KOUPILA KOTĚ, ALE VYROSTLO Z NĚJ ZVÍŘE VELIKOSTI TÉMĚŘ VLKA

Share