Jan Blatný chce povinné nošení respirátorů FFP2: ministr zdravotnictví prohlásil, co bude ve vládě prosazovat

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný chce, aby co nejvíce lidí muselo nosit respirátory FFP2. Bude to prý prosazovat na vládě a je přesvědčen, že to má velký význam v době, kdy se v zemi šíří britská mutace koronaviru. Píše o tom web idnes.cz.

„Já se dlouhodobě snažím, aby respirátory byly svým způsobem povinné nebo dosáhnout toho, aby byly maximálně využívány,“ prohlásil ministr zdravotnictví.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ohledně nošení respirátoru se Blatného ptal exministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který chtěl vědět, jestli existuje možnost jejich povinné nošení. Vojtěch předpokládá, že by to mohlo být řešením, kdyby se dýchací cesty chránily mnohem efektivněji.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Blatný odpověděl, že bude ve vládě navrhovat, aby co nejvíce lidí musely respirátory nosit. Ministr zdůraznil, že se ochrana musí standardizovat a dokonce se uvažuje o nošení dvou vrstev roušek najednou v rizikových místech.

Ministr chce, aby bylo přesně definováno, jaká ochrana je povinná v určitých místech. Jako příklad uvádí obchody, které by se mohly otevřít již v pondělí.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Blatný již říkal, že opatření přestávají fungovat, protože je lidé nedodržují. Jako východisko vidí pouze změnu chování občanů. Změnit křivku počtu nakažených může také zavedení povinného nošení respirátorů.

PSALI JSME: PŘEDSEDA SENÁTU VYSTRČIL POTVRDIL, ŽE SENÁTOŘI PODAJÍ PROTI VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU ÚSTAVNÍ STÍŽNOST: FIALA ŘEKL, PROČ POSLANCI STAV NOUZE NEPRODLOUŽILI

PŘIPOMÍNÁME: ROBERT PLAGA BY NECHTĚL, ABY DO ŠKOL ŠLI ŽÁCI, KTEŘÍ NEBYLI TESTOVÁNI NA KORONAVIRUS: MINISTR ŠKOLSTVÍ UPOZORNIL, ŽE TO NEZNAMENÁ, ŽE JIM BUDE POSKYTNUTA DISTANČNÍ VÝUKA

Share