Biden schválil 500 milionů dolarů na pomoc uprchlíkům z Afghánistánu

Americký prezident Joe Biden podepsal memorandum ve výši 500 milionů dolarů na pomoc uprchlíkům z Afghánistánu. Takový dokument byl zveřejněn v pondělí 16. srpna na webových stránkách Bílého domu.

Joe Biden/ Zdroj: YouTube

„Pro národní zájmy je důležité poskytnout pomoc ve výši 500 milionů dolarů na uspokojení naléhavých potřeb uprchlíků, obětí konfliktů a dalších osob ohrožených situací v Afghánistánu, včetně žadatelů o speciální imigrační víza,“ uvádí dokument.

Kábul během posledních několika dnů/ Zdroj: YouTube

V memorandu se uvádí, že taková pomoc může být v závislosti na okolnostech poskytována na dvoustranném nebo mnohostranném základě, mimo jiné prostřednictvím příspěvků mezinárodním organizacím a financováním jiných nevládních organizací, jakož i amerických ministerstev a agentur.

Kábul během posledních několika dnů/ Zdroj: YouTube

Americké ministerstvo zahraničí zároveň uvedlo, že těm, kteří si přejí opustit Afghánistán, by měla být dána příležitost odejít.

Kábul během posledních několika dnů/ Zdroj: YouTube

Ministerstvo zahraničí vyzvalo všechny strany, aby usnadnily bezpečný odchod cizinců a Afghánců z Afghánistánu. Prohlášení podepsalo více než 60 zemí.

Kábul během posledních několika dnů/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: ZE SEZNAMU ZEMÍ S EXTRÉMNÍM RIZIKEM NÁKAZY BUDE VYŘAZENO IHNED NĚKOLIK ZEMÍ: NOVÉ PODMÍNKY PRO NĚ ZAČNOU PLATIT PŘÍŠTÍ PONDĚLÍ

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA POMŮŽE LIDÉM S OBNOVENÍM OBYDLÍ PO ČERVNOVÉM ZÁSAHU TORNÁDA: JAKOU ČÁSTKU KABINET NA TUTO ČINNOST VYNALOŽÍ

Share