Bez botoxu a plastiky: 5 světových celebrit, které dávají přednost přirozenému stárnutí

Fotografie Drew Barrymore a Cameron Diaz, kterou před pár týdny zveřejnily na Instagramu, způsobila na webu opravdovou rezonanci. Herečky byly kritizovány.

46letá Drew Barrymore a 49letá Cameron Diaz se ukázaly s minimální úpravou a bez filtrů. Oblíbení Charlieho andílci zůstali stejně okouzlující, ale věkové změny jsou viditelné. Cameron Diaz neskrývala vrásky a další nedokonalosti pleti. Taková odvaha si získala respekt mnoha uživatelů Instagramu. Jiní ale její vzhled a „krásné stárnutí“ podrobili kritice.

Drew Barrymore a Cameron Diaz / Zdroj: lite.rbc.ua

Na internetu se zvedla další vlna rozhovorů o věku, sebepřijetí a právu ženy vypadat tak, jak chce. Navzdory velkému množství podpory od fanoušků je zřejmé, že touha hvězd neuchylovat se k injekcím krásy je ve společnosti odsuzována. Jsou ale i takoví, kteří odsuzují nadměrný změny vzhledu.

Stačí však i hvězdy, které se nebojí vypadat „na svůj věk“. To jsou 5 světových celebrit, které nevyužívají plastickou chirurgii nebo ji využívají minimálně. A jejich příklad dokazuje, že zářivý a šťastný vzhled je někdy důležitější než hladká pokožka.

Cameron Diaz

Cameron Diaz / Zdroj: lite.rbc.ua

Herečka upřímně přiznává, že v mládí podstoupila rhinoplastiku po zlomenině nosu. Dlouhodobě také navštěvovala kosmetičku a byla zastánkyní různých procedur. Později se herečka začala zajímat o studium účinků různých faktorů na kůži a dokonce napsala knihu Kniha dlouhověkosti. Píše, že stárnutí je přirozená věc, kterou se lidé stále bojí. A nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je „nepopírat, co se děje, ale mít to pod kontrolou.“

Cameron Diaz / Zdroj: lite.rbc.ua

„Žijeme ve společnosti, která hlásala, že jen mládí je krásné a cenné, a přehlédli jsme hodnoty, které s sebou přináší věk: moudrost, mír, svéráznost,“ říká Cameron.

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker a její kolegyně / Zdroj: lite.rbc.ua

56letá Sarah Jessica Parker a její kolegyně, které byly spatřeny při natáčení pokračování populárního seriálu Sex ve městě, již dříve vyvolaly podobnou vlnu kritiky. Zdá se ale, že komentáře haterů hvězdě přestaly dělat starosti.

Sarah Jessica Parker a její kolegyně / Zdroj: lite.rbc.ua

Nedávno se Sarah začala objevovat na veřejnosti s prošedivělými vlasy a neretušuje fotografie. Podle odborníků herečka stále využívá kosmetické služby, ale činí to minimálně.

Andie MacDowell

Andie MacDowell / Zdroj: lite.rbc.ua

Další celebrita, která i přes šediny a vrásky způsobila na červeném koberci filmového festivalu v Cannes senzaci svým zářivým vzhledem. 63letá herečka byla vždy zastánkyní zdravého životního stylu, což je její hlavní tajemství krásy. Ráda se fotografuje pro magazíny a inspiruje starší ženy, aby bez plastiky vypadaly důstojně a luxusně.

Andie MacDowell / Zdroj: lite.rbc.ua

Sharon Stone

Sharon Stone / Zdroj: lite.rbc.ua

63letá Sharon Stone ráda na svém Instagramu zveřejňuje fotografie z reálného života, a proto jsou fanoušci zvyklí vidět hollywoodský sex symbol bez nalíčení. Snadno se stává hlavní hvězdou každé akce, které se účastní. Herečka nechce za každou cenu vypadat mladě, protože si váží svého věku a miluje sama sebe v něm.

Sharon Stone / Zdroj: lite.rbc.ua

„Jsem prostě šťastná …“ řekla Sharon v rozhovoru. „Představa, že mládí je jediné, co je krásné nebo atraktivní, prostě není pravda. Nechci být ‚nestárnoucí kráskou‘, chci být ženou, která se v mém věku snaží vypadat co nejlépe.“

Jodie Foster

Jodie Foster / Zdroj: lite.rbc.ua

Další zastánkyně přirozené krásy. Dnes si 58letá herečka může dovolit objevovat na veřejnosti s šedinami a minimálním líčením a neskrývá změny související s věkem. Ale v mládí také zastávala podobné názory, protože chce zůstávat „věrná sama sobě“.

Jodie Foster / Zdroj: okino.ua

PSALI JSME: O STÁRNUTÍ NIKDY NESLYŠELA: SHARON STONE SE FOTOGRAFŮ NEBOJÍ, FANOUŠCI JSOU ZMATENI

PŘIPOMÍNÁME: FANNY ARDANT O STRACHU ZE STÁRNUTÍ: „JE ZBYTEČNÉ BÁT SE NEODVRATITELNÉHO“

Share