Běloruský prezident Lukašenko učinil kontroverzní prohlášení na festivalu Minská lyžařská dráha

„Obyvatelé Běloruska nemají na světě žádné přátele.“ Takové prohlášení v sobotu 13. března učinil prezident Běloruska, Alexander Lukašenko po účasti na festivalu Minská lyžařská dráha.

 

Alexander Lukašenko / Zdroj: youtube.com

 

Politik se také dotkl společensko-politické situace v zemi a slíbil, že „řekne hodně, ale s časem“.

 

Alexander Lukašenko / Zdroj: youtube.com

 

Lukašenko řekl 11. března, že Bělorusko bude „podkopáno zevnitř“, jak tomu bylo po prezidentských volbách v srpnu 2020, a bezpečnostní síly musí zemi bránit. Poznamenal, že svět se změnil a současně se změnila i vojna, války již nejsou vedeny otevřeně.

 

Alexander Lukašenko / Zdroj: youtube.com

 

Vůdce Běloruska nařídil 15. ledna posílit bezpečnost hranic země, ale nezměnit ji na železnou oponu, naopak zajistit veřejnou bezpečnost v regionech.

 

Alexander Lukašenko / Zdroj: youtube.com

 

Rovněž poznamenal, že v loňském roce Bělorusko obhájilo své právo provádět nezávislou zahraniční a domácí politiku. Podle Lukašenka republika „vyhlásila válku“, která nebyla zaměřená proti němu, nýbrž proti Běloruské republice jako celku.

10. ledna běloruský vůdce uvedl, že považuje ruského prezidenta Vladimira Putina za svého přítele. Lukašenko dodal, že prezident Ruské federace je přítelem nejen jeho, ale celého běloruského lidu.

 

Běloruský politici / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Po prezidentských volbách v Bělorusku, které se konaly 9. srpna 2020 a v nichž již pošesté zvítězil Alexander Lukašenko, který podle CEC získal 80,1 % hlasů, začaly v zemi masivní opoziční protesty, které pokračují dodnes.

 

PSALI JSME: “MÁME ŠANCI HO ZÍSKAT JAKO JEDNI Z PRVNÍCH“: CO BRÁNÍ PRAVIDELNÉ DISTRIBUCI ÚČINNÉHO LÉKU PROTI COVIDU DO ČESKA

PŘIPOMÍNÁME: NÁSLEDUJÍCÍ SCHWARZENEGGER: MATTHEW MCCONAUGHEY SE PLÁNUJE STÁT GUVERNÉREM TEXASU

Share