Bartoš obhajuje funkci předsedy Pirátů: má ale dvakrát méně nominací, než jeho soupeřka Jana Michailidu, která netají komunistické pohledy

Ivan Bartoš o víkendu bude obhajovat mandát v čele strany, ale nejvíce nominací má Jana Michailidu, která přiznala, že má komunistická přesvědčení. Informuje o tom web novinky.cz.

Jana Michailidu / Zdroj: pirati.cz

Michailidu uvedla, že chce, aby Pirátská strana měla lídra, který dlouhodobě zachová pirátské hnutí. Kandidátka na šéfku strany již říkala, že má blízko ke komunistické ideologii ve smyslu původním (demokratickém).

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Zatím má šest nominaci a podporuje ji například Jan Hrubeš z krajského předsednictva.

Ivan Bartoš ve své řeči uvedl, že je zodpovědný za fiasko ve volbách do Sněmovny a věří, že Piráti budou po této situaci silnější.

Jana Michailidu / Zdroj: CNN Prima NEWS

Předseda strany se nakonec stal ministrem a byl kritizován Piráty za to, že kumuluje funkce, jelikož se nevzdal mandátu poslance.

Bartoš aktuálně má tři nominace a o další údajně moc ani neusiloval. Stejný jich počet má další kandidát Lukáš Wagenknecht. Jednu nominaci dostal ostravský radní David Witosz.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

I přes kritiku se ale očekává, že Bartoš ve funkci zůstane díky tomu, že je v kabinetě a ve Sněmovně.

PSALI JSME: MINISTŘI SCHVÁLILI PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ: „CHCEME, ABY ČR BYLA VYSPĚLOU ZEMÍ,“ UVEDL PETR FIALA

PŘIPOMÍNÁME: LUBOMÍR VOLNÝ SE ÚČASTNÍ DEMONSTRACÍ, I KDYŽ JE VE STAVU PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI: ŘÍKÁ, ŽE MÁ PRÁVO ZAJISTIT SI NEJVHODNĚJŠÍ LÉČBU SÁM

Share