Bartoš navštívil Brusel, kde jednal s belgickou místopředsedkyní vlády: uživatelé sociálních sítí mu ale cestu vytkli

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se rozhodl již nyní ukázat lidem, jakým by byl předsedou vlády. Vydal se proto do Bruselu, kde měl schůzi s belgickou místopředsedkyní vlády Petrou De Sutterovou. Jednali o koronavirové epidemii, kterou Belgie údajně zvládá lépe než Česko. Mimo jiné se političce jako transženě omluvil za slova hlavy státu Miloše Zemana. Píše o tom web expres.cz.

V polovině června Bartoš už jezdil do Bratislavy na bezpečnostní konferenci Globsec. Někdo ho za to pochvaloval, další ale říkali, že předčasně považuje sebe za premiéra.

Ivan Bartoš/Zdroj: youtube.com

Šéf Pirátské strany se ale na kritiku nedívá a nově odletěl do Bruselu, kde zasedl s europoslancem Marcelem Kolajou s Petrou De Sutterovou, která je známá tím, že si změnila pohlaví.

To se stalo jedním z témat schůze a Bartoš se političce omlouval za prezidenta Miloše Zemana, který se o podobných lidech negativně vyjadřoval.

„Právě jsem jednal s místopředsedkyní belgické vlády Petrou De Sutterovou. Řešili jsme zejména poučení ohledně pandemie,“ prohlásil Bartoš a dodal, že De Sutterová je úspěšnou političkou.

Kromě toho Bartoš řekl, že Belgie velmi dobře zvládá pandemii koronaviru a lidé vládě věří. To pomohlo udržet ekonomiku a školy v chodu a nedocházelo k dlouhým lockdownům, protože občané dodržovaly vládní opatření.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

V komentářích šéfa Pirátů ale nikdo nešetřil a uživateli mu napsali, že v Belgii to také není zrovna růžové. Nákaza si tam vyžádala „pouze“ o pět tisíc méně obětí než v Česku.

Další komentující se zajímali, jak to že Bartoš jezdi do Bruselu a jedná tam jménem České republiky.

PSALI JSME: PRYMULA PROMLUVIL O ZÁVAŽNOSTI DELTA VARIANTY KORONAVIRU: ODBORNÍK UVEDL, ŽE DALŠÍ VELKÁ VLNA NÁM NEHROZÍ

PŘIPOMÍNÁME: PLÁN PRO SPRAVEDLIVÉ ČESKO: ROBERT ŠLACHTA PŘEDSTAVIL PROGRAM HNUTÍ PŘÍSAHA. HODLAJÍ PROVĚŘIT I VEŘEJNÉ ZAKÁZKY, KTERÉ BYLY PROVEDENY V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU

Share