Babiš vyzval lidi ke spolupráci, aby se Česko vrátilo do normálu co nejdřív: premiér uvedl termín, kdy se to může stát

Předseda vlády Andrej Babiš opět chce, aby Češi zatáhli za jeden provaz a přiblížili Česko k rozvolňování. Pokud se vše povede, do normálu se prý vrátíme již během července. Je ale potřeba dodržovat vládní opatření. Píše o tom web tn.nova.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér si myslí, že se můžeme vrátit k běžnému životu ještě v létě. Má to ale jednu podmínku. Češi musí respektovat nařízená opatření.

„Doufejme, že je to poslední lockdown,“ uvedl Babiš a dodal, že nyní máme vakcíny pro 5,5 milionu lidí a bude jich dostatek do konce června.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministerský předseda zdůraznil, že vláda sama to nezvládne a potřebuje pomoc lidí, kteří musí dodržovat opatření. To by mohlo ve výsledku znamenat, že se do normálu vrátíme v červenci.

Babiš se také omluvil za výroky ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, který ve Sněmovně uvedl, že pokud občané budou zlobit, budou muset nosit respirátory i v létě.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér je přesvědčen, že vláda jedná dobře a daří se jí. Kabinet má prý jasný plán, jak obnovit Česko po pandemii koronaviru. Nevidí proto důvod k politické destabilizaci. Reagoval tak na výzvu opozice, aby vláda požádala Sněmovnu o důvěru.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec Babiš přiznal, že nesouhlasí s cestou ministra vnitra Jana Hamáčka do Moskvy, který v Rusku chce jednat o dodávkách vakcíny Sputnik V. Premiér řekl, že ho Hamáček neposlechl a učinil dle svého rozhodnutí.

PSALI JSME: RUSKO ŽÁDÁ SPUTNIK ZPĚT Z JINÝCH DŮVODŮ, OZNÁMILA ČAPUTOVÁ A POŽÁDALA VLÁDU O ZVEŘEJNĚNÍ SMLOUVY

PŘIPOMÍNÁME: LINDA FINKOVÁ PO PRODĚLÁNÍ COVIDU POSLALA VZKAZ ODMÍTAČŮM OPATŘENÍ: „BYLA JSEM JAKO HADROVÁ PANENKA. VADÍ MI LIDÍ, KTEŘÍ ŘÍKAJÍ, ŽE TO NIC NENÍ“

Share