Babiš tvrdě zkritizoval vládu Petra Fialy: bývalý premiér uvedl v čem kabinet selhává

Bývalý premiér Andrej Babiš začal nálepkovat kabinet Petra Fialy. Politik říká, že nová vláda klame lidi a selhává. Předsedovi hnutí ANO se hlavně nelíbí ekonomické kroky Fialy. Píše o tom web idnes.cz.

Ve svém pořadu Čau lidi Babiš pro začátek zkritizoval Mariana Jurečku, který říkal, že chce pomáhat Čechům a dostávat je nahoru. Vláda prý dělá opak.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Selhání týdne je absolutně nevýhodná dohoda o dolu Turów,“ dodal bývalý předseda vlády s tím, že dohoda s Polském je prohrou.

Babiš rovněž uvedl, že někteří ministři neví, jak funguje EU a kolik má členských států. Kritiku vyslechl také ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který podle Babiše chce propouštět zaměstnance hygienických stanic. Resort to ale popřel.

Expremiérovi také vadí, že si nová vláda připisuje úspěchy, za které může hnuté ANO. Jako příklad uvedl schválení jádra a plynu jako zelený zdroj.

Babiš pokračoval a pustil se i do pandemického zákona. Tvrdí, že je špatně načasován a neví, proč kabinet na jeho schválení tolik trvá.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„A nejhezčí moment týdne? Přijela za mnou do Roudnice paní až z Vídně,“ prohlásil ve videu politik.

PSALI JSME: KOALICE SPOLU HLEDÁ KANDIDÁTA NA HRAD: MARIAN JUREČKA ŘEKL, JAKÁ KRITÉRIA BY MĚL KANDIDÁT SPLŇOVAT

PŘIPOMÍNÁME: RAKUŠAN PROZRADIL, KDY SE VLÁDA BUDE ZABÝVAT ROZVOLNĚNÍM OPATŘENÍ: MINISTR ALE ŽÁDÁ LIDI, ABY NEREZIGNOVALI NA OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU

Share