Babiš řekl, kdy vláda bude jednat o změnách opatření: premiér zdůraznil, že očkování Sputnikem V bude dobrovolné

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že totální lockdown v Česku není v Česku reálný a o rozvolňování se dá jednat až po Velikonocích. Dle politika případné očkování vakcínou Sputnik V bude dobrovolné. Řekl to v rozhovoru pro deník MF Dnes.

Předseda vlády zdůraznil, že se opatření budou vyvíjet od epidemické situace v zemi. Rovněž dodal, že členové vlády by měli opatrně komentovat možná uvolnění opatření, která dnes platí. Reagoval tak na slova ministra průmyslu Karla Havlíčka, který řekl, že nás nečeká žádné velké rozvolňování.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Osobně si ale myslím, že k rozhodnutím, co dál, se dostaneme až po Velikonocích,“ řekl Babiš.

Ve středu začalo plošné testování na firmách, kde pracuje 250 a více zaměstnanců. Je to podle vlády alternativa uzavření průmyslu, které by dle slov premiéra Česku zaškodilo.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Pokud bychom zavřeli celý průmysl, byly by to obrovské ztráty,“ zopakoval politik s tím, že o totálním lockdownu zatím neuvažuje.

Babiš se také zmínil o ruské vakcíně Sputnik V, kterou zatím v Evropě neschválili. Premiér ovšem říká, že o ní je v Česku zájem.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministerský předseda ovšem tvrdí, že pokud ruská vakcína do Česka bude dovezená, její použití bude dobrovolné. Mohly by je údajně kupovat i firmy pro své zaměstnance. „Platí ale, že i takto dovezená vakcína musí být bezpečná,“ ukončil Babiš.

PSALI JSME: HAMÁČEK ŘEKL, JAK SE LIDÉ MUSÍ CHOVAT, ABY PŘÍSNÁ OPATŘENÍ SKONČILA ZA TŘI TÝDNY: MINISTR VNITRA POŽÁDÁ BLATNÉHO O MOŽNOST VAKCINACE POLICISTŮ

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN POŽÁDAL ČÍNU O DODÁVKU JEJICH VAKCÍNY SINOPHARM: CHTĚL TO PO NĚM PREMIÉR ANDREJ BABIŠ

Share