Babiš řekl, kdy se rozhodne o uznávání protilátek na covid-19: vláda také jedná o třetí dávce vakcíny pro seniory

Předseda vlády Andrej Babiš prohlásil, že by se do konce tohoto měsíce mělo rozhodnout, jestli se v Česku budou uznávat protilátky na koronavirus jako bezinfekčnost osoby. Rovněž vláda bude mít jasno s třetí dávkou vakcíny pro seniory. Informuje web echo24.cz.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

„Musíme do konce srpna rozhodnout, jak to bude s přeočkováním a jak to bude s uznáváním nebo neuznáváním protilátek,“ uvedl Babiš s tím, že to zatím platí pouze v Rakousku a odborníci pracují se studiemi, které ukazují, že hladina protilátek s časem u starších lidí po vakcinaci klesá.

Premiér s i také myslí, že kdyby se uznávaly protilátky na koronavirus, část lidí by se mohla rozhodnout očkovat, protože by zjistili, že protilátek mají málo.

Na ministerstvu zdravotnictví však již říkali, že uznávání protilátek není dobrá cesta a člověk, který je má, stejně může onemocnět.

Odborníci také dodávají, že po očkování hladina protilátek klesá pomaleji, než po prodělání onemocnění.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš mimo jiné pochválil mobilní očkovací týmy na Moravě a Karlovarsku. Dodal, že jich v následujících týdnech bude ještě víc.

V České republice očkování má ukončeno kolem 5 milionů lidí. Ještě 673 tisíc občanů čeká na očkování. U většiny se jedná o druhou dávku.

PSALI JSME: BOJÍ SE HRADU: SCHILLEROVÁ A FIALA OKOMENTOVALI SKUTEČNOST, ŽE BABIŠ NENECHÁ OBSADIT POST ŠÉFA BISU PŘÍŠTÍ VLÁDĚ

PŘIPOMÍNÁME: „JDE O POLITICKÉ TAKTIZOVÁNÍ“: OLGA RICHTEROVÁ ŘEKLA, ŽE SI MYSLÍ, ŽE SE PREMIÉR NYNÍ BOJÍ HLAVY STÁTU MILOŠE ZEMANA, ALESPOŇ SI TO MYSLÍ KVŮLI JEHO ČINŮM

Share