Babiš prozradil, jestli je pro něho důležitá klasická maturita: navrhuje „zkoušku dospělosti“ pro studenty zjednodušit

Premiér Andrej Babiš se v pořadu Čau lidi znovu zmínil o maturitách. Nevidí problém v tom, kdyby nebyla absolvována klasicky, protože je přesvědčen, že se zaměstnavatelé stejně neptají na „zkoušku dospělosti“.

Babiš totiž navrhnul tzv. úřední maturitu, kvůli které je kritizován. Návrh předpokládá, že by studenti kvůli koronavirové epidemii nemuseli dělat obyčejnou maturitu a opouštěli školy na základě průměrných výsledků za celé studium.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády souhlasí, že maturita je důležitá, ale měla by se vnímat aktuální situace, která není příznivá.

„Myslíte si, že ten, kdo někdy někoho zaměstnával a dělal pohovory, se ptal na maturitu?“ ptal se ve svém pořadu Babiš s tím, že sám zaměstnával desítky tisíc lidí a nikdy ho maturita nezajímala.

Premiéra prý zajímalo jen jestli člověk má cíle, jestli se chce učit či umí cizí jazyky. To jsou podle Babiše otázky, které zaměstnavatele zajímají.

Ministerský předseda dodává, že většina studentů následně zamíří na vysoké školy a stejně budou mít možnost zvolit klasickou maturitu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš zdůrazňuje, že úřednická maturita může pomoct studentům, kteří nyní vypomáhají v nemocnicích a jsou pořád ve stresu. Svým návrhem je chce chránit a jako příklad uvádí Irsko, Norsko či Kanadu.

„Ať si pak vysoké školy určí, koho přijmou,“ prohlásil premiér a dodal, že by vysoké školy mohly následně rozhodovat, kolik bodů uchazeči dostanou za jednotlivý druh maturity.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kritikům předsedy vlády vadí, že o maturitě bude rozhodovat ministerstvo školství. Také jsou názory, že Babiš tím chce získat hlasy mladších voličů.

Kromě toho premiér řekl, že by se v Česku mělo rychleji očkovat, aby se vakcíny nehromadily.

Andrej Babiš a Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Nakonec Babiš reagoval na slova ministra zdravotnictví Jana Blatného, který uvedl, že lék ivermektin může být nebezpečný a mít nežádoucí účinky. Předseda vlády řekl, že se ivermektin používal ve mnoha zemích, je levný a nežádoucí účinky u něj nebyly zaznamenány.

PSALI JSME: DO ČR DORAZIL NOVÝ PŘÍPRAVEK NA LÉČBU COVIDU: PROČ BLATNÝ ZKRITIZOVAL PREMIÉROVOU VOLBU

PŘIPOMÍNÁME: POVINNÉ TESTOVÁNÍ PRACOVNÍKŮ: HAVLÍČEK PŘIBLÍŽIL, KDO BUDE MUSET SE NECHAT TESTOVAT NA PŘÍTOMNOST COVIDU V BŘEZNU

Share