Babiš prohrál soud o neoprávněné evidování na seznamu StB: expremiér se hodlá znovu soudit s novým subjektem

Bratislavský krajský soud zamítl a žalobu Andreje Babiše, který považoval ze neoprávněné evidování jako agenta StB. Expremiér však stále odmítá, že by byl agentem a chce se soudit dál. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Rozsudek slovenského soudu je pravomocný a Babiš u vyhlášení rozsudku nebyl přítomen. Politik žaloval Ústav pamäti národa, který ho eviduje jako agenta StB.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Soud také řešil, koho by měl Babiš žalovat a podle Ústavního soudu Slovenska by to mělo být ministerstvo vnitra, které je nástupcem ministerstva vnitra, které působilo v době totalitního Československa.

Zamítnutí žaloby proto neznamená konec a bývalý premiér nyní může v případu pokračovat a nově žalovat ministerstvo vnitra.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš říká, že již tři soudy mu uznaly to, že byl evidován v seznamu StB neoprávněně. Rozhodnutí soudu považuje za nelogické a diví se, že se nyní má soudit s jiným subjektem.

„Budu se soudně bránit dál, protože pravda je na mojí straně, nikdy jsem s StB nespolupracoval,“ řekl předseda hnutí ANO s tím, že StB ho naopak vyšetřovalo.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Kromě toho Babiš je nyní obžalován v kauze Čapí hnízdo a státní zástupce požaduje tříletou podmínku a také pokutu 10 000 000 korun.

PSALI JSME: JUREČKA CHCE ZMĚNIT NÁZEV SVÉHO MINISTERSTVA: JAKÉ NÁVRHY RESORT PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ MÁ A KOLIK TO MŮŽE STÁT

PŘIPOMÍNÁME: „OBČANÉ JSOU NA PRAHU CHUDOBY“: ALENA SCHILLEROVÁ ŘEKLA, JAK BY STÁT MOHL LIDEM POMOCI. EKONOM ALE ODPOVĚDĚL, ŽE BY NÁS TO DOBĚHLO

Share