Arenberger vyzval lidi, aby nezlobili, jinak respirátory budou povinné i v létě: situace je podle ministra zdravotnictví velmi křehká

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že epidemiologická situace zatím není jistá a kdykoliv se může zhoršit. Dle jeho slov je proto důležité dodržovat epidemiologická opatření a „nezlobit“. V opačném případě respirátory prý mohou být povinné i v létě. Informuje o tom web novinky.cz.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

„Pokud budeme chytří, užijeme si prázdniny. Když budeme zlobit, budeme v létě nosit respirátory,“ řekl ministr s tím, že se pak lidé budou stěžovat na jeho resort.

Reagoval tak na kritiku opatření, která ministerstvo nechává i po skončení nouzového stavu. Arenberger však dodává, že tím chce zlepšit epidemickou situaci a prosí lidi, aby mu v tom pomohli. Musí se ale sami chránit před koronavirem.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vysvětlil, že zatím nemáme vyhráno a vše se může každou chvíli změnit. Dle Arenbergera je proto velmi důležité opatření, které omezuje setkávání lidí po dvou.

Policie však uvedla, že toto opatření kontrolovat nebude, jelikož se týká hromadných akcí, nikoliv běžných či náhodných setkání.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Ministr rovněž prohlásil, že se systém PES změní, ale nenajdeme tam termíny, kdy se co otevře. Důležitá prý budou data a podmínky za kterých se to stane. „Tedy data, nikoli datumy,“ zdůraznil.

PSALI JSME: ANTIGENNÍ TESTY BUDOU VE ŠKOLÁCH ZŘEJMĚ AŽ DO KONCE KVĚTNA: PETR ARENBERGER UVEDL, ŽE ROUŠKY VÝUCE BUDE NUTNÉ NOSIT PŘI STEJNĚ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR VNITRA HAMÁČEK SE CHYSTÁ DO MOSKVY: TVRDÍ, ŽE VLÁDA SHÁNÍ VAKCÍNY PO CELÉM SVĚTĚ

Share