Arenberger uvedl, pro koho může být indická mutace nebezpečná: ministr zdůraznil, že by se měla zrychlit vakcinace

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že indická mutace koronaviru může být nebezpečnější, než jiné mutace. Zdůrazňuje proto, že je potřeba stále nosit respirátory. Šéf resortu zdůraznil, že by se mohla zrychlit vakcinace. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

„Některá média se vyjadřují, že by indická mutace mohla být více infekční i rizikovější,“ řekl Arenberger s tím, že tato varianta může být nebezpečná i pro očkované lidi.

Ministr tvrdí, že se během cestování musí zvažovat, kam jedete. Proto nyní nedoporučuje cestování do Indie, kde zdravotnický systém je velice vytížen a péče zdaleka není stejná, jako v České republice.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Arenberger dodal, že by se v Česku mělo zvyšovat tempo očkování. Příští týden bychom měli dostat 400 000 dávek vakcíny společnosti BioNTech/Pfizer. Nyní očkovací centra dle jeho slov mohou naočkovat denně až 140 tisíc lidí.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu prohlásil, že se 3. května otevřou obchody a některé služby. „Hygienická pravidla však zůstávají stejná. Potřeba bude PCR nebo antigenní test ideálně z profesionální laboratoře,“ zdůraznil politik.

Nakonec ministr řekl, že výjimku by mohli dostat lidé, kteří laboratoř mají daleko a kadeřnictví je blízkosti jejich domova. Test by si prý mohli udělat i přímo v kadeřnictví.

PSALI JSME: ZVÝŠENÍ DŮCHODU: MINISTRYNĚ SCHILLEROVÁ PROZRADILA, O KOLIK SE ZVÝŠÍ PENZE V PŘÍŠTÍM ROCE

PŘIPOMÍNÁME: ONDŘEJ KOLÁŘ Z TOP 09 UVEDL, ŽE SE ČESKO NESMÍ BÁT RUSKA: DLE POLITIKA EKONOMICKÉ SANKCE NEJSOU PRO RUSKOU STRANU VÝHODNÉ

Share