Tuhost tkaniny – kde se vůbec bere? Jak se může vlákno stát tak ztuhlým? Důvodů je několik.
Praní ručníků s jinými předměty v nesprávném režimu
Ručníky jsem raději důkladně vyprala v horké vodě o teplotě 60-90 °C. Nešetřila jsem ani otáčky a doufala, že ručník bude po drsném působení téměř sterilní a bez bakterií.
Ručníky jsem sušila na slunci a dala je na balkon, aby rychleji uschly a také k jejich provzdušnění. Také chyba, ve stínu také dlouho neuschnou, ale zůstanou měkké. Raději bych je nechala viset doma.
Zatímco prací prostředek vlákna zpevňuje, tekuté prací prostředky jsou tak akorát. Zcela se vymáchají a vlákna bez zbytků prášku jsou po vyprání mnohem měkčí.
Plný buben zabraňuje rozplétání vláken, je lepší naplnit buben do tří čtvrtin nebo méně.
Takže moje řešení
Začala jsem namáčet bavlněné ručníky do silného roztoku soli. Do umyvadla s vlažnou vodou vložte dvě až tři lžíce a 5 litrů vody, hlavně sledujte, jak se krystalky rozptýlí. Namočte ručníky do tohoto roztoku na několik hodin, poté je vyždímejte a přendejte do bubnu.
Perte je na 40 °C, ne více, nejslabší otáčky. Tekutý prací prostředek dávkujte podle návodu a poté zapněte extra máchání. Dvě lžíce jedlé sody a jedna a půl lžíce obyčejné soli v přihrádce na tekutý prací prostředek změkčí vodu. Sůl do myčky, ani žádná extra mořská sůl nebo jiná není vhodná.
Do bubnu – speciální prací kuličky nebo silikonové houbičky, já dávám čtyři. Usušené ručníky žehlím napařovací žehličkou, abych načechrala vlákna a ručníky vypadaly draze a upraveně. Po několika vypráních, přesněji řečeno namočení, jsou ručníky stejně měkké jako při zakoupení.
PSALI JSME: TĚŽKÉ DEKY A PLÉDY JE TAKÉ TŘEBA PRÁT: JAK S NIMI ALE NALOŽIT, KDYŽ SE NEVEJDOU DO PRAČKY
PŘIPOMÍNÁME: ŽENA VYHRÁLA V LOTERII 33 MILIONŮ EUR A MÁLEM O NĚ PŘIŠLA: TIKET NĚKOLIK TÝDNŮ NOSILA V KABELCE