Americké úřady schválili novou vakcínu: Co je o ní známo

Odborníci z amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) doporučili, aby byla vakcína společnosti Johnson & Johnson proti koronaviru schválena pro nouzové použití u osob starších 18 let.

 

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Vakcína prošla rozsáhlými klinickými zkouškami, kterých se zúčastnilo více než 44 tisíc lidí ve Spojených státech, Jižní Africe a Latinské Americe. Globálně byla celková účinnost vakcíny při prevenci mírných případů COVID-19 66 %. Ve Spojených státech byla tato účinnost 72 procent a účinnost při prevenci závažných případů COVID-19 byla 85 %.

 

Výroba vakcín / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pokud FDA vakcínu schválí, stane se po vakcínách od společností Moderna a Pfizer / BioNTech třetí dostupnou v USA. Je důležité poznamenat, že vakcína od společnosti Johnson & Johnson je jednosložková, tedy stačí jedno očkování.

 

Výroba vakcín / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Americký prezident Joe Biden dříve slíbil naočkovat téměř všechny Američany do konce července. Podle něj se do této doby plánuje příjem vakcín pro 300 milionů obyvatelů. Prezident upřesnil, že Spojené státy nyní zásobují požadované množství vakcín.

 

Výroba vakcín / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

V současné době existuje na světě několik vakcín proti covid-19. Například v Rusku jsou kromě Sputniku V, registrovány také EpiVacCorona z centra Vector a KoviVak z centra pojmenovaného po Čumakovovi. Ve Spojených státech a Velké Británii začali lidé očkovat populaci vakcínou od společnosti Pfizer / BioNTech. Americké úřady navíc schválily vakcínu společnosti Moderna.

 

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ OZNÁMIL NOVINKY: PROZRADIL, KDY SE SPUSTÍ REGISTRACE PRO SENIORY NAD 70 LET, OČKOVAT ZAČNOU I PRAKTICI

PŘIPOMÍNÁME: LÍDŘI ZEMÍ EU SE DOHODLI NA ZAVEDENÍ OČKOVACÍCH OSVĚDČENÍ: WHO SE POSTAVILA PROTI

Share