Alexandr Lukašenko má návrh, jak zabránit třetí světové válce: český generál nastínil, jak taková válka může dopadnout

24. února na Ukrajině začala válka, kterou rozpoutalo Rusko. Nyní na Ukrajinu proudí velké množství zbraní a podporuje ji mnoho zemí. Dle běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka to může být důvodem pro začátek třetí světové války. Žádá proto OSN, aby se svět sjednotil a tomu zabránil. Situaci nyní okomentoval generál Andor Šándor a uvedl, jak může dopadnout jaderný konflikt ve světě. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Už delší dobu se diskutuje o tom, jak bude válka na Ukrajině probíhat a jestli se z toho nevyvine třetí světová. Ukrajině od mnoha zemí získává zbraně a to podle Lukašenka může být důvodem pro eskalaci konfliktu.

Alexander Lukašenko/Zdroj: youtube.com

Obrátil se proto na generálního tajemníka OSN Ántonia Guterrese a varoval před vypuknutím třetí světové války. Dle jeho slov by se svět měl sjednotit a katastrofě zabránit.

„Bělorusko vyzývá země celého světa ke sjednocení, díky němuž předejdou tomu, aby regionální evropský konflikt eskaloval ve světovou válku,“ stojí v dopisu, který cituje deník The Sun. Dál Lukašenko vyzval svět, aby přestal dávat Ukrajině zbraně a vést informační válku.

Alexandr Lukašenko/Zdroj: youtube.com

V Rusku stále odmítají možnost přijat porážku na Ukrajině a vyhrožuje nukleární válkou.

Bezpečnostní expert Andor Šándor říká, že třetí světová válka by mohla být velmi dlouhá bez patrného vítěze. Naopak jaderná válka bude rychlá a výsledek je zřejmý.

Andor Šándor / Zdroj: youtube.com

„Jaderná válka, pokud by k ní došlo, by znamenala konec světa a příští válku, tedy čtvrtou světovou, bychom vedli klacky a kamením,“ dodal odborník.

PSALI JSME: MARIAN JUREČKA UVEDL, KDY VLÁDA MŮŽE ZAČÍT S VYPLACENÍM 5000 NA DĚTI: OPOZICE ALE KABINET KRITIZUJE KVŮLI POMALÉMU POSTUPU

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍME BÝT NEOCHVĚJNÍ“: BRITSKÁ MINISTRYNĚ ZAHRANIČÍ PROHLÁSILA, ŽE BY SE ZÁPAD MĚL POUČIT Z HISTORIE, A ŘEKLA, JAK PORAZIT RUSKO

Share