“Aktivita klíšťat je dnes na stupni 5“: Meteorologové uvedli, jak se lze chránit proti klíšťatům

Slunečné teplé počasí je ideální pro výlet do přírody s rodinou nebo kamarády. Během výletů musíme ale dávat pozor, že klíšťata také mají rádi vysoké teploty.

Klíště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V posledních týdnech aktivita klíšťat je opravdu moc vysoká. O tom informuje na svých webových stránkách portál denik.cz.

Klíště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Meteorologové dnes ráno zveřejnili příspěvek na své Twitter stránce o tom, že právě dnes, v neděli, aktivita klíšťat je na pátém, maximálním stupni.

Klíště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Netaká se to jen některých oblasti, toto varoval platí pro celou republiku. “Aktivita klíšťat je dnes na stupni 5 – mimořádné riziko,“ napsáno ve příspěvků na twitteru.

Klíště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zároveň doporučili používat repelent, pokud máte výlet do přírody, oblet vhodný oděv, který pokožku bude chránit. Nejlepší doporučení ale je se snažit pohybovat mimo porost a trávu.

Klíšťata mohou přenášet nemoci, jako je například klíšťová encefalitida či lymská borelióza.

Boreliózu se dá vyléčit antibiotikem při včasném odhalení, zatímco klíšťové encefalitidě se neleží, proti ni lze pouze se předem naočkovat.

ČTĚTE TAKÉ: “PŘI ŘÍZENÍ VOZIDLA V BOUŘCE JEĎTE VELMI OPATRNĚ“: KDY ZAČÍNÁ PLATIT DNEŠNÍ VAROVÁNÍ, TÝKAJÍCÍ SE BOUŘEK SKORO PO CELÉ REPUBLICE

PSALI JSME: DŮSLEDKY TORNÁDA NA JIHU MORAVY: PRAKTICKÉ LÉKAŘI PŘIŠLI O SVÉ ORDINACE, PACIENTŮ ALE PŘIBÝVÁ

Share