Adam Vojtěch oznámil, že ČR bude uznávat očkování v jiných státech: k tomu však musí být splněna jedna podmínka

Kabinet rozhodl, že pro občany ČR a občany jiných zemí EU, kteří žijí v Česku, budou platit stejné podmínky jak pro ty, kteří byli očkováni v Česku, tak pro ty, kteří vakcínu dostali v jiné zemi. Hlavní podmínkou ale bude, aby lidé dostali právě ty vakcíny, které schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky. Informuje o tom ČTK.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch na pondělní tiskové konferenci uvedl, že kabinet už návrh schválil. To bude platit pro ty, kteří budou mít dokončené očkování a od podání poslední dávky uplynou více než dva týdny.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle něj od začátku příštího měsíce bude nutné vytvořit možnost získat certifikát pro tyto případy v systému, který spravuje Ústav zdravotnických informací a statistiky.

Ministr zdravotnictví řekl, že člověk s tímto certifikátem bude moci vstoupit na území ČR a bude se moci pohybovat uvnitř země standardně. To znamená, že pro tuto osobu nebude nutné žádné další potvrzení, jako je výsledek testu nebo podobně.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Například takoví lidé se budou moci zúčastnit kulturních akcí, stejně jako ostatní, kteří byli očkováni v Česku a kteří už mají dokončené očkování.

Opatření schválené vládou vstoupí v platnost v úterý. Zatím jde ale jen o stanovení právního rámce.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V současné době mají lidé možnost stáhnout certifikát, který potvrdí, že byli očkováni, nebo výsledek testu na koronavirus či potvrzení o prodělání nemoci. To je nutné pro potvrzení své bezinfekčnosti.

PSALI JSME: JIŘÍ KAJÍNEK OSLAVIL 4 ROKY NA SVOBODĚ: „NENÍ DEN, KTERÝ BYCH PROMRHAL“

PŘIPOMÍNÁME: DO NEBE ODEŠLA HEREČKA NINA DIVÍŠKOVÁ: ZA SVŮJ ŽIVOT ZTVÁRNILA NEUVĚŘITELNÉ MNOŽSTVÍ ROLÍ

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: „BYLY NÁZORY, ŽE UDĚLÁME LOTERII“: JAK ANDREJ BABIŠ PLÁNUJE ZVÝŠIT ZÁJEM K OČKOVÁNÍ

Share