Aby se předešlo katastrofě: zaměstnanci černobylské jaderní elektrárny kradli pohonné hmoty od okupantů

Aby se zabránilo emisím radiace, zaměstnanci černobylské jaderné elektrárny byli nuceni jakýmkoli způsobem těžit palivo. Někdy museli ho dokonce krást od okupantů.

Černobylská jaderná elektrárna / Zdroj: 24tv.ua

O tom zaměstnanci černobylské jaderné elektrárny, která byla ve skutečnosti v zajetí ruských vojsk 25 dní, řekl v rozhovoru “ BBC. Ruská služba.“

Jak připomíná inženýr Valerij Semjonov, zaměstnanci černobylské jaderné elektrárny museli neustále vyjednávat s okupanty. Aby Rusové nezastavili minimální spolupráci, museli dělat kompromisy a komunikovat tak, aby teroristy neurazili. Za neposlušnost mohli použít fyzickou sílu.

Černobylská jaderná elektrárna / Zdroj: YouTube

„Chtěli vědět, jak elektrárnu spravovat. Chtěli informace o všech postupech, dokumentech a postupech. Měl jsem strach, protože výslechy byly neustálé, někdy i s použitím fyzické síly,“ řekl v rozhovoru.

Ty tři dny, kdy byla stanice odpojena od elektřiny, se zaměstnanci snažili najít hořlavinu, aby udrželi generátor v chodu, dokonce ho ukradli ruské armádě.

Černobylská jaderná elektrárna / Zdroj: 24tv.ua

„Nedostatek elektřiny by mohl vést k uvolňování radioaktivních látek a tím i k tragédii pro lidstvo,“ vysvětlil Semjonov.

Inženýr dodal, že se personálu podařilo zajistit bezpečnost objektu, ale velmi jim vadilo, že okupanti s sebou vzali 169 ukrajinských strážců. Kde jsou nyní, není známo.

Černobylská jaderná elektrárna / Zdroj: censor.net

PSALI JSME: SVĚT BY TO MĚL VĚDĚT: V KRAMATORSKU BYLO BĚHEM ZAČÁTKU EVAKUACE DĚTÍ A ŽEN BOMBARDOVÁNO NÁDRAŽÍ

PŘIPOMÍNÁME: LUCIE BÍLÁ OSLAVILA SVÉ ŠESTAPADESÁTÉ NAROZENINY NA PREMIÉRE MUZIKÁLU: KDO NA AKCI CHYBĚL

Share