Už devátý týden po sobě: WHO zaznamenala vysoký nárůst nových případů koronaviru ve světě a pojmenovala příčinu kritické situace v Indii

Minulý týden došlo na celém světě k 5 695 277 případům koronaviru a 87 826 úmrtím.

Během týdne od 19. do 25. dubna bylo zjištěno téměř 5,7 milionu případů koronaviru, což je o 8% více než o týden dříve. Tyto údaje zveřejnila v úterý 27. dubna Světová zdravotnická organizace.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle WHO se výskyt COVID-19 nadále zvyšuje už devátý týden po sobě, zatímco se úmrtnost na koronavirus zvyšuje šestý týden po sobě.

Během týdne zemřelo více než 87 000 lidí, což je o 5% více než v předchozích sedmi dnech. Za poslední týden se na světě koronavirem nakazilo 5 695 277 osob a bylo zaznamenáno 87 826 úmrtí.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Je třeba poznamenat, že se nárůst nemocnosti významně zvýšil (o 49%) v jihovýchodní Asii, zatímco se v Evropě toto číslo snížilo o 12% (+1,46 milionu), v Africe – o 9% a v Severní a Jižní Americe – o 8% (+1,4 milionu).

Úmrtnost se nejvíce zvýšila v jihovýchodní Asii (81%) a ve východním Středomoří (17%), poklesla ale v západním Pacifiku (10%), Severní a Jižní Americe (7%) a Evropě (o 5%).

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Světová zdravotnická organizace uvedla, že vypuknutí epidemie COVID-19 v Indii vyvolalo konání hromadných akcí, nakažlivější kmeny a nízká míra očkování, informoval zpravodajský server The Guardian s odkazem na mluvčího WHO Tarika Jašareviče.

Žena/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Jedna z variant koronaviru cirkulující v Indii – 1617 – je považována za nakažlivější. Jašarevič ale varoval před považováním mutace viru za jedinou příčinu vlny koronaviru v zemi, protože existují i ​​další faktory, například shromáždění lidí.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

WHO také uvedla, že na systém zdravotní péče v Indii byl vyvíjen zbytečný tlak a lidé byli v panice posíláni do nemocnic, když se mohli zotavovat z COVID-19 doma. Koneckonců jen asi 15% pacientů s koromavirem potřebuje hospitalizaci.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: KORONAVIRUS NABÝVÁ NA TEMPU: „PANDEMIE KORONAVIRU CELOSVĚTOVĚ NADÁLE ROSTE,“ UVEDLA SVĚTOVÁ ZDRAVOTNICKÁ ORGANIZACE

PŘIPOMÍNÁME: SVĚT POMÁHÁ INDII V BOJI S KORONAVIREM: ZEMĚ SE POTÝKÁ S NEJVÁŽNĚJŠÍ KRIZÍ OD ZAČÁTKU PANDEMIE

Share