Musk slíbil šest miliard dolarů na boj proti hladu: „Jsme připraveni s vámi jednat,“ napsal šéf Světového potravinového programu

Světový potravinový program (WFP) OSN chce zabránit tomu, aby ve 43 zemích zemřelo hlady 42 milionů lidí.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

WFP představil plán na boj proti celosvětovému hladu a vyzval miliardáře, aby přispěli.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Koncem října šéf WFP David Beasley v rozhovoru pro CNN řekl, že by nejbohatší lidé, jako Elon Musk nebo zakladatel Amazonu Jeff Bezos, mohli pomoct vyřešit problém hladu ve světě darováním části svého majetku.

Děti/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle něj by pro tyto účely bylo potřeba 6 miliard dolarů nebo jen 2% Muskova bohatství.

Děti/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

V reakci na to Musk řekl, že je připraven prodat akcie společnosti za 6 miliard dolarů a dát je WFP, pokud organizace jasně a transparentně vysvětlí, jak tyto peníze pomohou vyřešit problém potravinové krize.

„Jsme připraveni s vámi a kýmkoliv jiným, kdo to se záchranou životů myslí vážně, jednat,“ napsal na Twitteru šéf Světového potravinového programu.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Zakladatel Tesly poznamenal, že WFP získal v roce 2020 8,4 miliardy dolarů a zeptal se, proč to problém nevyřešilo. Podle plánu organizace je zapotřebí 6,6 miliardy dolarů, aby se zabránilo hladovění 42 milionů lidí ve 43 zemích.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Na nákup a dodávku potravin bude vynaloženo 3,5 miliardy dolarů. 2 miliardy dolarů budou přiděleny na finanční a poukázkovou pomoc v místech, kde fungují obchody.

700 milionů dolarů na rozvoj a rozšíření programů distribuce potravin a poukázek ve 43 zemích. 400 milionů $ – na financování operací WFP, zejména na koordinaci logistiky, globální monitorování a analýzu světového hladu.

PSALI JSME: „NESMÍME PŘIJÍMAT TYTO MIGRANTY“: NĚMECKO NECHCE PŘIJÍMAT MIGRANTY Z BĚLORUSKO-POLSKÉ HRANICE

PŘIPOMÍNÁME: NĚMECKÝ DENÍK BILD PROZRADIL VÝŠI DŮCHODU MERKELOVÉ PO ODCHODU Z FUNKCE KANCLÉŘKY

Share