Medě Mládkové je již 102 let a několik let se neobjevila mezi lidmi: jak se nyní mecenáška cítí a jak oslaví Vánoce

Medě Mládkové je již 102 let a v posledních letech se ve společnosti neobjevuje. Mecenáška umění je ale v kontaktu s nejbližšími lidmi, zejména s Jiřím Pospíšilem, který působí jako předseda správní rady Musea Kampa. Píše o tom web super.cz.

„Paní Medě je 102 a její zdravotní stav odpovídají jejímu věku,“ prozradil Pospíšil s tím, že je rád, že je tady v Česku a není někde v USA v domově pro seniory.

Meda Mládková / Zdroj: youtube.com

Meda Mládková aktuálně žije v bytě v Sovových mlýnech, kde také drží svou sbírku. Má nepřetržitou zdravotní a sociální péči.

Pospíšil dodal, že Mládková podporuje boj za práva zvířat a obdivuje to i v Martě Kubišové. Ta příští rok oslaví osmdesáté narozeniny a bude jí věnován divadelního recitál Marta.

Meda Mládková / Zdroj: youtube.com

Mládková díky umístění bytu má možnost sledovat představení na letní scéně přímo z okna. Dle slov předsedy správní rady Musea Kampa paní Meda nemůže vycházet ven, ale vše kolem sebe vnímá. Je skromná a ráda sleduje politické dění.

Meda Mládková / Zdroj: youtube.com

Štědrý den mecenáška bude slavit u sebe v bytě a Jiří Pospíšil ji navštíví. I když návštěvy jsou krátké, Mládková je má velice ráda. Její pobočník nakonec dodal, že nejlepší dárkem pro Mládkovou je pozornost přátel, nikoliv hmotné dárky.

PSALI JSME: “DCERA JE PRO MĚ V SOUČASNÉ DOBĚ NEBEZPEČNÁ”: MARTA KUBIŠOVÁ PROMLUVILA O SVÉ NEMOCI

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA KOSTKOVÁ SE POCHLUBILA SVOU MAMINKOU: CO PO NÍ ZDĚDILA ZNÁMÁ MODERÁTORKA

Share