„Cestou z pandemie je očkování“: Německo se chystá rozvolňovat, zároveň ale prodloužilo karanténu

Německá kancléřka Angela Merkelová a premiéři spolkových zemí se dohodli na postupném rozvolňování opatření souvisejících s pandemií koronaviru.

Karanténu v Německu bylo prodlouženo do 28. března. Toto rozhodnutí učinila ve středu 3. března Angela Merkelová s premiéry 16 spolkových zemí.

Angela Merkelová/ Zdroj: YouTube

Německo se chystá postupně rozvolňovat opatření od 8. března. Otevřou se zejména knihkupectví a květinářství, obchody se zahradním zbožím, kosmetické salony, autoškoly a pilotní školy.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Povolena jsou setkání až pěti osob ze dvou domácností. Kromě toho bude mít každý občan od příštího týdne možnost absolvovat rychlý test na koronavirus jednou týdně zdarma.

Testovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Hotely a restaurace zatím zůstanou zavřené. Mohou se otevřít další obchody, muzea, zoologické zahrady a botanické zahrady.

Tato rozhodnutí mají pouze doporučující charakter, orgány spolkových zemí mají právo rozhodovat o regionálním uvolnění nebo zpřísnění karanténních opatření v závislosti na vývoji epidemiologické situace.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Cestou z pandemie je očkování,“ uvedla Angela Merkelová a zdůraznila, že je nutné zefektivnit současnou očkovací strategii.

Angela Merkelová/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „JEŠTĚ JSME NEDOSÁHLI TÉTO FÁZE“: MERKELOVÁ OZNAČILA PODMÍNKY, ZA KTERÝCH MOHOU BÝT OČKOVANÝM PROTI KORONAVIRU UDĚLENA NĚKTERÁ PRIVILEGIA

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS ZÍSKÁVÁ NA SÍLE: POLSKO OTEVÍRÁ DOČASNÉ NEMOCNICE, BRAZÍLIE HLÁSÍ REKORDNÍ POČET LIDÍ, KTEŘÍ NÁKAZU NEPŘEŽILI

Share