Hledač pokladů našel zlatou figurku: Odborníci tvrdí, že pochází ze ztracené koruny

V anglickém hrabství Northamptonshire byla nalezena zlatá figurka koruny krále Jindřicha VIII., která byla považována za ztracenou. Cena šperku zdobícího artefakt se podle Daily Mail odhaduje na dva miliony liber.

Muž/ Zdroj: YouTube

49letý hledač pokladů Kevin Duckett našel zlatou figurku pomocí detektoru kovů. Podle něj si zpočátku myslel, že je to obal na dort, ale rozhodl se to zkontrolovat.

Zlatá figurka/ Zdroj: kindhearts.com.ua

Ukázalo se, že byl to obrovský klenot ze zlata. Kevin Duckett uviděl na něm písmena „SH“. Poté měl podezření, že figurka znázorňuje krále Jindřicha VIII. Odborníci potvrdili jeho odhady.

Zlatá figurka/ Zdroj: kindhearts.com.ua

Nyní se klenot nachází v Britském muzeu. Jindřich VIII. vládl Anglii v první polovině 16. století. Později koronu zdědil král Karel I. po bitvě u Naseby v roce 1645.

Koruna/ Zdroj: kindhearts.com.ua

Historici naznačují, že ji Karl ztratil nebo skryl. Zbytek koruny přežil. Po popravě krále bylo z něj vytěženo 344 drahých kamenů a prodáno za 1100 liber. Roztavené zlato bylo použito na mince.

PSALI JSME: SYN NAŠEL STARÉ DOPISY SVÉHO OTCE, ALE ODVÁŽEL SI JE PŘEČÍST O 25 LET POZDĚJI: KDYŽ SE DOZVĚDĚL TAJEMSTVÍ OTCE, BĚŽEL K DETEKTIVOVI

PŘIPOMÍNÁME: ŘIDIČ S DETEKTOREM KOVŮ NAŠEL STARODÁVNÝ POKLAD A PRODAL HO ZA VÍCE NEŽ MILION KORUN

Share