„Bereš mi dech“: Policie v Los Angeles vyšetřuje valentýnku s Georgem Floydem

Policejní oddělení v Los Angeles zahájilo vyšetřování svých zaměstnanců poté, co se mezi nimi objevilo přání k svátku svatého Valentýna s fotografií zesnulého afroameričana George Floyda a slovy „Bereš mi dech“, oznámil deník USA Today.

Policejní stanice / ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Oddělení dosud nenašlo důkazy o tom, že by valentýnku vytvořil policista. Toto chování se ale považuje za nepřijatelné. LAPD oznámila, že byla zahájena personální stížnost a oddělení mělo provést pohovor se zaměstnancem, který stížnost podal.

The Times uvedl, že oddělení vyšetřuje také dva účty Instagramu, včetně jednoho s názvem Blue Line Mafia, pravděpodobně spojeného s pracovníky oddělení.

George Floyd/ Zdroj: YouTube

Advokát pro občanská práva Ben Crump, který zastupuje Floydovu rodinu, požadoval, aby byli všichni odpovědní. Zdůraznil také, aby byla Floydově rodině vydána omluva.

Afroameričan George Floyd byl zadržen koncem května v Minneapolisu. Muž byl podezřelý, že má v autě padělané peníze. Během zatýkání použil nyní už bývalý policista Derek Chauvin proti Floydovi techniku ​​uškrcení: srazil ho na zem a poklekl mu na krk. Muž později zemřel.

George Floyd/ Zdroj: YouTube

Smrt George Floyda vyvolala masivní protesty proti policejní brutalitě a rasové diskriminaci.

V červnu podepsal 45. prezident Spojených států Donald Trump dekret o policejní reformě, který zakazuje škrticí dusivé chvaty s výjimkou případů, kdy je ohrožen život policisty.

Policisté/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: PRVNÍ DÁMA USA PŘEKVAPILA OBROVSKÝMI VALENTÝNKAMI: JILL BIDENOVÁ NAPLNILA BÍLÝ DŮM ROMANTICKOU ATMOSFÉROU

PŘIPOMÍNÁME: JAK PROBĚHL VALENTÝN U CELEBRIT: MNOZÍ SE POCHLUBILI CO DOSTALI

Share