„Rusko dělá vše pro to, aby nechalo Evropany bez dostupných zdrojů“: Zelenskyj řekl, že Rusko uměle vytváří deficit na trhu s plynem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že od samého začátku byly akce Ruska zaměřeny nejen na Ukrajinu, ale i na Evropu jako celek. Rusko dělá vše pro to, aby nechalo Evropany bez dostupných zdrojů. Řekl to 7. dubna během projevu před řeckým parlamentem.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Můžeme zahnat nepřátelskou ruskou armádu pryč z ukrajinského území. Můžeme Rusku a všem dalším potenciálním agresorským zemím jednou provždy ukázat, že ten, kdo zvolí válku, vždy prohrává.

Ten, kdo se snaží zničit územní celistvost států, vždy prohrává. Ten, kdo vydírá Evropu ekonomickou nebo energetickou krizí, vždy prohrává,“ řekl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Dodal, že od začátku byly akce Ruska zaměřeny nejen na Ukrajinu, ale i na Evropu jako celek.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Rusko dělá vše pro to, aby nechalo Evropany bez dostupných zdrojů. A energetická chudoba se na kontinentu stává novou realitou. Rusko dělá vše pro to, aby v mnoha zemích vyvolalo inflaci.

Rusko loni uměle vytvořilo deficit na evropském trhu s plynem. A nyní dělá vše pro to, aby uměle vytvořilo deficit na světovém trhu s potravinami,“ prohlásil ukrajinský prezident.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: „NENÍ PRO TO ŽÁDNÁ OMLUVA“: ZELENSKYJ TVRDÍ, ŽE VŠICHNI RUŠTÍ VOJÁCI, KTEŘÍ DÁVAJÍ ROZKAZY A PLNÍ JE, JSOU VÁLEČNÍ ZLOČINCI

PŘIPOMÍNÁME: „BEZPEČNOST BUDE PRIORITOU ČÍSLO JEDNA“: VOLODYMYR ZELENSKYJ VIDÍ UKRAJINU JAKO VELKÝ IZRAEL

Share