8 účesů a střihů, které nejsou vhodné pro ženy nad 40 let

Správný účes může váš obraz omladit. Jsou ale účesy, které nejdou vhodné pro ženy nad 40 let, v tomto případě získáte opačný efekt, než jaký jste původně chtěla získat. Budete vypadat starší než jste.

Příliš krátký účes

Účes/Zdroj: lime.energy

Velmi krátký účes není vhodný pro každého, protože tvar obličeje, lebky a postavy je okamžitě zvýrazněn.

Účesy s příliš těžkou ofinou

Účes/Zdroj: lime.energy

Tento účes vizuálně zmenší vaše oči, ale také padající stín zdůrazní vrásky. Proto odborníci doporučují dát přednost účesům se světlou a vzdušnou ofinou.

Bob s okraji stejné délky

Účes/Zdroj: lime.energy

Klasický, rovnoměrný bob přidá dámě jakéhokoli věku alespoň pár let navíc. Pokud chcete vypadat opravdu atraktivně a hlavně mladě, udělejte si účes s asymetrií, šikmými prameny nebo kaskádovými přechody.

Dlouhé vlasy s prostřední pěšinkou

Účes/Zdroj: lime.energy

Dlouhé vlasy jsou pro ženu ozdobou, ale jak ukazuje praxe, ne vždy. Pokud jste překročili hranici 40 let, vaše pokožka je tmavší a vlasy již nemají ideální stav.

Ohon a copánky

Účes/Zdroj: lime.energy

Koňský ohon, stejně jako nejrůznější dětské copánky, nepůsobí mladistvě. A jen naopak, pro dámy nad 40 let jsou vhodné různé objemné copy.

Výrazné a těžké kudrlinky

Účes/Zdroj: lime.energy

Možná v 25 letech vypadáte s tímto stylem atraktivně, ale ne ve 40. Po 40 letech je pro ženy výhodnější opustit výrazné a těžké kudrlinky ve prospěch jemnějších kudrlinek.

Vysoké retro účesy

Účes/Zdroj: lime.energy

Ženy starší 30 let by se rozhodně měly vzdát retro účesů s vysokým drdolem na temeni hlavy. Opravdu, s pomocí takového retro stylu budete vypadal minimálně o deset let starší.

Účesy bez ofiny

Účes/Zdroj: lime.energy

Stačí, když ke svému účesu přidáte tu správnou ofinu a váš obraz bude jiskřit novými barvami, věřte mi. U žen starších 40 let doporučujeme věnovat pozornost šikmé ofině nebo asymetrické. Vzhled bude světlejší a ofina skryje vrásky.

ČTĚTE TAKÉ: MUŽ SVĚŘIL SVŮJ ÚČES PARTNERCE A VELMI TOHO LITOVAL: CO MU UDĚLALA DÍVKA

PSALI JSME: VARIACE ÚČESU BOB PRO DÁMY VE VĚKU 40-50 LET: 12 NÁPADŮ, KTERÉ DODAJÍ HUSTOTU VLASŮM

Share