7letý chlapec se rozhodl cestovat 11 000 km: Chce tak získat peníze pro svého nemocného bratra

Sedmiletý Harry Byrne plánuje absolvovat 11 000 km za tím nejdojemnějším účelem.

Harry a jeho mladší bratr Ruben/ Zdroj: goodhouse.ru

Harry miluje svého mladšího bratra Rubena až „na Měsíc a zpět“. Ruben se narodil s genetickým onemocněním, kvůli kterému se jeho funkce mozku postupně zhoršuje.

Medicína mu ale dosud nepřišla na pomoc – po celém světě bylo zaznamenáno pouze 20 případů této nemoci, píše real-fix.com.

Harry a jeho mladší bratr Ruben/ Zdroj: goodhouse.ru

Rubenův život závisí na lecích a kyslíkové nádrži, potřebuje nepřetržitou lékařskou péči a výdaje rodiny na to neustále rostou.

Když to Harry viděl, rozhodl se uspořádat sbírku na pomoc svému bratrovi a dalším vážně nemocným dětem. A aby přilákal lidi, slíbil překonat obrovskou vzdálenost 10 917 kilometrů za pouhé tři měsíce – to je délka rovníku Měsíce.

Harry a jeho mladší bratr Ruben/ Zdroj: goodhouse.ru

Chlapec doufá, že získá 4 000 liber pro Dětský hospic Julia’s House a Nadaci dětského hospice Naomi House & Jacksplace.

„Měsíčním chodcem“ se může stát kdokoli – přátelé, příbuzní i neznámí lidé, kteří chtějí Harrymu pomoci uskutečnit jeho plány.

Harry a jeho mladší bratr Ruben/ Zdroj: goodhouse.ru

Rodiče jsou na svého syna velmi pyšní. Podle jeho matky Sophie mají bratři zvláštní pouto. Harry miluje Rubenna a vždy ho rozveselí.

Pro Rubena to není snadné. Může mít až 10 těžkých záchvatu denně a v těchto chvílích se rodina začíná velmi bát o jeho zdraví. Ale Harry vždy najde sílu podporovat svého bratra. Hladí ho po hlavě a opakuje: „Vše je v pořádku, Ru Ru. Vše je dobré “.

Harry a jeho mladší bratr Ruben/ Zdroj: goodhouse.ru

Hospicové sestry navštěvují jejích dům každý den. Jen díky jejich péči má Sophie možnost si trochu odpočinout.

Podle chlapcovy představy se Ruben také stane „měsíčním chodcem“ – Harry ho bude vézt na invalidním vozíku. Sophie souhlasí, že tyto vzácné vzpomínky na čas strávený s jejím bratrem Rubenovi zůstanou na celý život.

Akce potrvá do konce října. Harry mluví o průběhu akci na Facebooku. Na jeho stránku se již přihlásilo více než 300 lidí, z nichž mnozí buď už absolvovala několik kilometrů, nebo poslali finanční prostředky na pomoc hospicům.

PSALI JSME: ZE VZPOMÍNEK KARLA GOTTA O IVANĚ GOTTOVÉ: „UPOCENÁ, OBLEČENÁ JEN V TEPLÁCÍCH“

PŘIPOMÍNÁME: BYL JSEM POD POSTELI, ABYCH SVOU MANŽELKU PŘEKVAPIL, ALE NÁHODNĚ JSEM ZJISTIL OHROMUJÍCÍ PRAVDU

Share