5+ věci, které nelze dělat při péči o kočku

Mnoho majitelů koček je přesvědčeno, že jsou skvělí už proto, že pravidelně krmí svého mazlíčka a sledují jeho toaletu. Ale většina lidí pravidelně dělá chyby při péči o kočky, kvůli čemuž sklízejí ovoce v podobě agresivního chování, rozmarů, škodlivosti atd.

Co by jste neměli dělat při péči o kočku / Zdroj: ridus.ru

Nenuťte kočku komunikovat s vami

Nenuťte kočku, aby s vámi komunikovala, pokud zvíře nechce. Počkejte na okamžik, kdy se k vám sama přiblíží, požádá o pohlazení nebo si bude chtít hrát.

Co by jste neměli dělat při péči o kočku / Zdroj: ridus.ru

Nepřinášejte rostliny do domu, pokud si nejste jisti, zda jsou pro domácího mazlíčka bezpečné

Mnoho rostlin je pro kočky jedovaté. Některé mohou být tak toxické, že i voda z vázy, ve které stáli květiny, vede k selhání ledvin (například, taková situace může nastat s liliemi).

Nedovolte, aby kočka si hrála s klubky příze

Příze není nejbezpečnější hračka pro kočky. Požití niť může uvíznout ve střevě a velmi poškodit zvíře. Je lepší koupit certifikované hračky pro kočky v zoo obchodech.

Co by jste neměli dělat při péči o kočku / Zdroj: ridus.ru

Nekřičte na kočku a nedupejte nohama

Pokud se vaše kočka chová jinak, než byste chtěli, nemusíte na ni křičet a dupat nohama. Kočky jsou velmi citlivé na hlasité zvuky: považují je za děsivé. Proto člověk, který vydává podobné zvuky, zvířata mohou považovat za hrozbu, kterou je třeba se vyhnout.

Není dobré krmit kočku pouze suchým krmivem

Pro kočky je velmi důležité udržovat vodní rovnováhu, protože mnozí nepijí dostatek vody z misky. Chronická dehydratace může vést k infekcím močových cest, kameny v močovém měchýři, zubnímu kazu a tak dále. Tak pokud je to možné připojte k jídelníčku kočky ještě vlhké krmivo, tak to udělejte.

Co by jste neměli dělat při péči o kočku / Zdroj: ridus.ru

Nenechte kočku jíst kosti

Kosti, zejména drůbeži, představují vážné nebezpečí pro kočky, protože mohou prasknout a uvíznout v krku, žaludku nebo střevech zvířete.

Neholte kočku, pokud pro to není žádný lékařský důvod

Vlna pomáhá kočkám regulovat tělesnou teplotu, takže není třeba kočku zbavovat její kožešiny. Ve výjimečných případech je možné oholit kočičí srst ze zdravotních důvodů, například pro operaci.

Co by jste neměli dělat při péči o kočku / Zdroj: ridus.ru

Neignorujte změny v chování domácího mazlíčka

Kočka vás nemůže informovat slovy o svém stavu, místo toho změní své obvyklé chování. Takže pokud se kočka začala chovat jinak než předtím: chodit na toaletu kolem zásobníku, často se zlobit, skrývá se, odmítá jídlo, pak je to důvod, proč by jste se měli začít starat o své zdraví.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: V TOMTO HOTELU PRACUJÍ NEJEN LIDÉ, ALE I KOČKY: FOTOGRAFIE MÍSTNÍ CELEBRITY DOKAZUJÍCÍ, ŽE ZRZAVÉ KOČKY MAJÍ ZVLÁŠTNÍ KOUZLO

PŘIPOMÍNÁME: SKVĚLÝ NÁPAD S BOXEM NA STELIVO PRO KOČKY: ŽÁDNÉ DALŠÍ MYTÍ A ČIŠTĚNÍ UŽ NEBUDE POTŘEBA

Share