5 neobvyklých nálezů, které z lidí udělaly milionáře

1. Britka koupila prsten za 10 liber, který pak ležel v krabici 33 let

Před lety si 55letá Britka Debra Goddardová koupila prsten za 10 liber. Prsten ležel v krabici a po celou dobu si žena myslela, že kámen v něm je obyčejné sklo. Ale stalo se neštěstí: matka Debry ztratila všechny úspory díky podvodníkům a Debra si vzpomněla na prsten.

Odnesla ho klenotníkovi a ukázalo se, že kámen v prstenu je skutečný diamant o váze 26,27 karátů. Aukční dům Sotheby’s potvrdil pravost kamene a Debra získala 470 000 liber.

Neobvyklé nálezy / Zdroj: goodhouse.ru

2. Farmář ztratil v poli kladivo, ale našel poklad v hodnotě tří milionů liber

V roce 1991 přišel britský farmář Eric laws o své kladivo. Spolu s kamarádem, který měl detektor kovů, začali pátrat po pohřešovaném kladivu, ale našli něco jiného. O nálezu informovali úřady. Poklad obsahoval téměř 60 kilogramů zlatých a stříbrných předmětů a více než 15 tisíc římských mincí.

Archeologové zjistili, že tyto předměty pocházejí z roku 410 našeho letopočtu, kdy se Británie oddělila od Římské říše. Na území Británie bylo nalezeno několik desítku těchto pokladu, ale tento je považován za jeden z největších nálezů k dnešnímu dni.

Neobvyklé nálezy / Zdroj: goodhouse.ru

3. Fotografie zakoupená v obchodě se suvenýry za dolar, byla oceněna na 5 milionů

V roce 2010 přišel sběratel Randy Giharro do obchodu se suvenýry Fresno v Kalifornii. Randy tam koupil tři staré fotografie za dolar za kus a dal je do své sbírky. Postava zachycená na jednom ze snímků se mu zdála velmi známá a Randy neopouštěla myšlenka, že na snímku je zobrazeno něco důležitého. Fotografii předal na expertizu do jedné numismatické kanceláře.

Ukázalo se, že na foto byl zobrazen jeden z nejznámějších amerických zločinců z druhé poloviny IXX století, Billy Kid, brutální zabiják, který se stal symbolem Divokého Západu. Zbylí lide na snímku byly členové Billyho gangu. Nález byl oceněn v pět milionů dolarů, protože z autentických fotografií Billyho Kida zbyly jen dvě, včetně teto.

Neobvyklé nálezy / Zdroj: cameralabs.org

4. Obraz Jacksona Pollocka byl zakoupen kvůli smíchu za 5 dolarů

Na začátku devadesátých let se Američanka Teri Horton podívala do obchodu s použitými věcmi. Na zdi visel podivný obraz, který se Teri rozhodla darovat své kamarádce, aby se pobavila. Obraz stál osm dolarů, ale žena se domluvila o slevě, a koupila ho za pět. Plátno bylo velké a do karavanu, kde bydlela Teriina kamarádka, se nevešel, takže Teri se ho rozhodla prodat v garážovém výprodeji.

Tam obraz náhodou uviděla učitelka kreslení a zeptala se, jestli je Jackson Pollock autorem tohoto díla? Důchodkyně, která kdysi pracovala jako šoférka kamionu, nevěděla, kdo je Jackson Pollock, ale rozhodla se ještě ověřit pravost obrazu. Ukázalo se, že je to jeden z obrazů, které umělec vytvořil v technice drip paintings, díky níž se Pollock stal světově známým.

Je pravda, Horton musela docela dlouho prokazovat pravost malby, ale po mnoha sporů historiků umění, pravost obrazů byla potvrzena. Na obraze byl otisk prstu, který byl totožný s otiskem Pollocka. Snímek byl oceněn v 50 milionů dolarů a o tomto příběhu byl natočen film.

Neobvyklé nálezy / Zdroj: goodhouse.ru

5. Zlatý poklad v hodnotě 640 000 dolarů našel klavírista

Na počest 110 výročí britské vysoké školy Bishop’s Castle Community College vznešená rodina Hammings se rozhodla udělat luxusní dárek — starý klavír, vyrobený v roce 1905. Nástroj se nepoužíval více než 30 let, a aby vše bylo v pořádku, vysoká škola povolala klavírního ladiče.

Když 61letý Martin Beckhouse nástroj otevřel, hned pod klávesami objevil sedm plátěných sáčků, které byly svázané koženými tkaničkami. Každá taška byla naplněna zlatými mincemi, z nichž většina pocházela z období vlády královny Viktorie.

„Poklad z klavíru“, byl ukrytý v nástroji ve dvacátých letech 20. století a identita majitele pokladu dodnes zůstala záhadou. Bohužel rodina, která podala vysokou školu klavíru, podle britského práva nedostala nic, ale její klavírní ladič a vysoká škola si mezi sebe rozdělili odměnu ve výši 650 000 dolarů.

Neobvyklé nálezy / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: 5 SKVĚLÝCH TRIKŮ, JAK MALÝ BYT PROMĚNIT V POHODLNÉ BYDLENÍ

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ PŘESTAVĚL STÁJE NA NÁDHERNÉ BYDLENÍ: KDYŽ PŘÁTELÉ VIDĚLI KONEČNÝ VÝSLEDEK A DŮM O ROZLOZE 370 METRŮ ČTVEREČNÍCH, OCENILI JEHO DOVEDNOSTI A VYNALÉZAVOST

Share